wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Hot tematy » Zlecenia przez internet – gdzie i jak ich szukać?

Zlecenia przez internet – gdzie i jak ich szukać?

Hot tematyNaszym okiemTrends

Obecnie, w Polsce mamy do czynienia z tzw. rynkiem pracownika.

Oznacza to, że pracodawcy są zmuszeni do znacznego zwiększenia atrakcyjności proponowanych ofert pracy. Wraz z rozwojem różnego rodzaju nowych technologii, alternatywnych gałęzi marketingu oraz całej branży IT, nowe przedsiębiorstwa często mają problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników. Chcąc poszerzyć obszar, na którym można znaleźć potencjalnych kandydatów, wiele instytucji decyduje się na zatrudnienie specjalistów w formie zdalnej.

Praca przez internet – wynalazek XXI wieku

Wiele nowoczesnych zawodów często w ogóle nie wymaga przebywania w biurze. Część osób preferuje taki rodzaj pracy – poszczególne zlecenia można bowiem wykonywać w domowym zaciszu lub też leżąc na plaży w jakimś tropikalnym kraju. Opieranie się na zdalnych wykonawcach jest również korzystne dla pracodawcy – nie musi on inwestować ani w biuro, ani w sprzęt dla pracowników. Z powyższych względów, realizowanie zleceń w całości przez internet stało się ostatnio niezwykle popularne na całym świecie.

Obecnie, kontakt z osobą, która przebywa na drugim końcu świata może być utrzymywany właściwie bez przerwy. Dzięki rozwojowi bezprzewodowych technologii komunikacyjnych, zdalna praca przez internet powoli przestaje się różnić od stacjonarnej, wykonywanej w biurze.

Gdzie szukać zleceń przez internet?

Chcąc pracować wyłącznie zdalnie, warto w pierwszej kolejności znaleźć stałego zleceniodawcę, z którym będziemy się rozliczać w oparciu fakturę VAT lub umowę cywilno-prawną. W takiej sytuacji, możemy sobie pozwolić np. na dłuższy wyjazd, mając pewność, że pieniądze będą się regularnie pojawiały na naszym koncie bankowym.

Jeżeli jednak nie jesteśmy zatrudnieni na stałe i polegamy na zleceniach od różnych osób (np. jako copywriterzy), warto przede wszystkim przejrzeć oferty, które są dostępne na popularnych portalach społecznościowych (np. Facebook). Istnieją również specjalne strony dla freelancerów, dzięki którym można samodzielnie wybierać ogłoszenia i brać udział w przetargach na zlecenia (wysokość zarobku zależy w tym przypadku przede wszystkim od nas).

W zależności od danej branży, w internecie funkcjonują również inne portale pośredniczące, skupiające zarówno pracodawców, jak i pracowników. Niektóre strony działają w ten sposób, że zleceniodawcy z góry ustalają stawkę za wykonanie danej usługi, a wykonawca może albo podjąć dane zlecenie, albo wybrać inne.

Pośrednicy pobierają niewielką prowizję za prowadzenie portalu oraz zajmowanie się kwestiami podatkowymi. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, którzy nie są zatrudnieni na etat, ani nie prowadzą własnej działalności gospodarczej.

Jakie zawody umożliwiają pracę zdalną?

Nie każdy rodzaj pracy może być wykonywany drogą elektroniczną. Niektóre zawody wymagają fizycznej obecności pracownika w biurze lub zakładzie produkcyjnym. Jakiego rodzaju branże umożliwiają zatem pracę zdalną? Przede wszystkim te, które opierają się nie na uzyskaniu długofalowego efektu, ale na wykonaniu określonego zadania – zlecenia.

Niestacjonarnie mogą zatem pracować np. osoby z branży informatycznej, graficy, autorzy tekstów, copywriterzy, czy tłumacze. Nie jest to jednak w żadnym wypadku koniec listy – wiele firm, z uwagi m. in. na oszczędności, przenosi do internetu całe działy. Tak, jak zostało powiedziane, pracodawcy zyskują dzięki temu przestrzeń biurową i nie muszą ponosić dodatkowych kosztów, związanych ze sprzętem dla pracowników. Ci ostatni mają z kolei możliwość samodzielnego ustalenia godzin pracy oraz terminów urlopu.

Szukasz pracy zdalnej? Kliknij TUTAJ i zarejestruj się na portalu Zleceniomat z pracą zdalną!

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *