wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Emocje » Zdrada emocjonalna – czym się różni od zdrady fizycznej?

Zdrada emocjonalna – czym się różni od zdrady fizycznej?

Emocje

Wyróżnić można dwa podstawowe rodzaje zdrady: zdrada emocjonalna oraz zdrada fizyczna

Ta pierwsza związana jest z kontaktem cielesnym pomiędzy dwójką osób, natomiast emocjonalna zdrada oparta jest jak sama nazwa wskazuje na emocjach.

Charakteryzuje się ona zbyt dużym zaangażowaniem psychicznym w kontakt z drugą osobą. Opiera się to na tym, iż para tworząca związek ma do czynienia niejako z osobą trzecią, która pojawia się w ich relacji. Nie jest ważne to, czy jest to kolega dziewczyny, czy też koleżanka chłopaka.

Do takich sytuacji nie powinno dochodzić, ponieważ burzy to relacje i dochodzi wtedy do różnego rodzaju konfliktów, które doprowadzić mogą do rozstania. Oczywiście nikomu nie można zabraniać kontaktów z innymi osobami, gdy ktoś jest w związku. Przyda się jednak umiar w nawiązywaniu bliskich znajomości. Nie powinno się np. przed swoim partnerem niczego ukrywać, należy informować go o wszystkich spotkaniach z koleżankami lub kolegami. Chodzi o to, aby zaufanie mogło się w takiej relacji rozwijać.

Zdrada emocjonalna jest bardzo bolesnym doświadczeniem dla obu stron

Zdrada emocjonalna – na czym polega?

Zdrada emocjonalna często jest zdecydowanie bardziej krzywdząca niż ta fizyczna, ponieważ trwa ona dłużej. Ludzie w związkach zastanawiają się wtedy, czy partner na pewno tylko koleguje się z daną osobą, czy też może łączy ich coś więcej.

Negatywnie wpływa to na kondycję fizyczną, samopoczucie, ale też ogólne funkcjonowanie.

Przed takimi zachowaniami należy się oczywiście wzbraniać, bo nie są one chwalone. Przy zdradzie emocjonalnej poczucie bezpieczeństwa jest silnie zachwiane. Zdrada fizyczna często wiąże się z jednorazowym negatywnym przeżyciem, które należy zaakceptować i rozpocząć w ten sposób nowe życie, bez nielojalnego partnera u boku.

Zdrada emocjonalna często wiążę się też z odtrąceniem swojego partnera, czy też trzymaniem go na dystans. Takie zachowania bardzo łatwo można wyczuć i powinna to być pierwsza oznaka tego, że w związku dzieje się coś niedobrego, na co trzeba zareagować.

Obie zdrady bardzo jednak bolą i często przeżywa się je długimi latami.

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *