wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Płodność » Tabletki na wywołanie okresu bez recepty – gdzie je kupić?

Tabletki na wywołanie okresu bez recepty – gdzie je kupić?

PłodnośćPsychologiaZdrowie

Brak miesiączki oraz nieregularne cykle menstruacyjne mogą być spowodowane szeregiem czynników.

Do tych czynników można zaliczyć długotrwały i silny stres, przebyte choroby, intensywne odchudzanie, terapia antybiotykowa, a także intensywne upały w okresie letnim, czy też zaburzenia hormonalne, które wymagają szczegółowej diagnostyki.

W celu wywołania miesiączki zalecanych jest szereg metod naturalnych oraz farmakologicznych. To jaka z nich jest najbardziej odpowiednia dla danej kobiety powinno wynikać z konsultacji z lekarzem ginekologiem lub farmaceutą.

Tabletki na wywołanie okresu bez recepty - gdzie kupić?

Tabletki na wywołanie okresu

Jednym ze sposobów na wywołanie miesiączki jest przyjmowanie tabletek aspiryny. Preparat ten ma właściwość rozrzedzania krwi, dzięki czemu zaczyna ona sprawniej krążyć, doprowadzając do przyspieszenia menstruacji. Należy jednak pamiętać, że jest to lekarstwo o nienaturalnym składzie i jego przyjmowanie w większych dawkach, przez dłuższy okres czasu może mieć negatywny wpływ na kondycję organizmu.

Wśród zalecanych przez medycynę naturalną tabletek wywołujących okres, na szczególną uwagę zasługują popularne zioła dostępne w postaci zarówno herbatek, jak i pigułek:

  • krwawnik pospolity w pigułkach,
  • dziurawiec w pigułkach.

Nie jest wskazane łącznie obu tych preparatów, ponieważ wówczas można doprowadzić do całkowitego rozregulowania cyklu miesięcznego. Dopiero wówczas gdy przyjmowanie tabletek jednego rodzaju nie przynosi zamierzonych efektów, wówczas można sięgnąć po kolejne zioło. Jeśli i to okaże się być nieskuteczne, konieczna będzie wizyta u lekarza ginekologa, który szczegółowo zbada przyczynę opóźnienia krwawienia i zaleci odpowiednie leczenia.

Działanie tabletek na wywołanie krwawienia miesięcznego

Ziołowe tabletki z dziurawca i krwawnika mają działanie analogiczne, jak ich herbaciane odpowiedniki – przyspieszają krążenie krwi, rozluźniają mięśnie i relaksują, doprowadzając w efekcie do przyspieszenia krwawienia miesięcznego. Ważne jest jednak, by przy ich dawkowaniu trzymać się ściśle wskazówek na opakowaniu a w razie wątpliwości, skonsultować ich zażywanie z lekarzem.

Są to preparaty o całkowicie naturalnym składzie, dlatego ich negatywny wpływ na organizm jest minimalny i możliwy tylko wówczas, gdy kobieta przyjmuje w tym samym czasie leki farmakologiczne, których wchłanianie może zostać wówczas zaburzone.

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *