wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Beauty » Szczotkowanie ciała – nowa alternatywa dla peelingów!

Szczotkowanie ciała – nowa alternatywa dla peelingów!

BeautyHot tematyKosmetyki

Szczotkowanie ciała pomoże Ci ujędrnić skórę, zmniejszyć cellulit, pobudzić krążenie oraz pozwoli na odrobinę relaksu! Jeżeli dotąd ten zabieg nie był Ci znany – dowiedz się jak prawidłowo go wykonywać i jakie korzyści niesie za sobą jego regularne wykonywanie.

1) Szczotkowanie – co to takiego?
Jest to forma masażu wykonywanego na sucho przy pomocy szczotki. Nie różni się zbytnio od zabiegu czesania włosów! Przy pomocy odpowiednio dobranej szczotki wykonujemy pionowe ruchy „głaszcząc” skórę. Zaczynamy od dolnych partii ciała: szczotkujemy najpierw nogi, łydki następnie przechodzimy do ud, brzucha i ramion. Z początku masaż może wydawać się mało komfortowy, jednak z biegiem czasu, podczas jego wykonywania będziemy odczuwały przyjemność!

2) Efektywność masażu szczotką
Co do zalet szczotkowania: przede wszystkim, ta forma masażu ma duży wpływ na poprawienie jędrności skóry, redukcję cellulitu, wzmaga pracę układu limfatycznego, dzięki czemu pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu. Oprócz tego, szczotkowanie działa pobudzająco – jeżeli rano czujesz się ospała i potrzebujesz dawki energii, to ten zabieg spełni Twoje oczekiwania. Szczotkowanie ciała na sucho pomaga również w usuwaniu martwego naskórka oraz redukuje ilość wrastających po depilacji włosków. Co jeszcze? Masaż szczotką pomaga rozładować stres! Włosie przesuwając się po skórze rozluźnia mięśnie, a my możemy odprężyć się i dać umysłowi odpocząć. Szczotkowanie ciała sprawdzi się zwłaszcza u zmarzluchów – masaż powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych, dzięki czemu krew krąży szybciej a nam towarzyszy uczucie miejscowego przekrwienia i ciepła.

3) Jaką szczotkę wybrać?
Sprzęt to w wielu przypadkach klucz do sukcesu – tutaj również! Do masażu najlepiej sprawdzi się szczotka z naturalnego, niezbyt twardego włosia, wygodnie leżąca w dłoni. Jeżeli zależy Ci na masażu pleców, wybierz model z długą rączką. Obecnie na rynku można dostać również szczotki ze specjalnymi drewnianymi wypustkami, dzięki którym odczucia będą na pewno silniejsze. Pamiętaj jednak by nie przesadzać z intensywnością masażu – ostatecznie ma on być przyjemny, a nie bolesny.

4) Technika szczotkowania ciała
Jak prawidłowo szczotkować skórę? Tak jak wspominaliśmy, należy zaczynać od dolnych partii. W pierwszej kolejności więc masujemy stopy, przechodzimy do łydek i ud. Brzuch masujemy wykonując delikatnie koliste ruchy. Okolice biustu i dekoltu oczywiście również można poddać szczotkowaniu, ale nie jest to konieczne. Pamiętaj, że te rejony są szczególnie wrażliwe, jeśli więc nie chcesz nabawić się podrażnień – wykonuj masaż ze szczególną delikatnością, albo pomiń te partie ciała i potraktuj je zwykłym peelingiem. Masaż rąk rozpocznij od dłoni, przesuwając się ku górze w kierunku ramion i szyi. Z kolei pośladki i plecy masuj okrężnymi ruchami, zachowując zasadę poruszania się w kierunku serca. Jeżeli masz wątpliwości co do tego, czy prawidłowo wykonujesz zabieg – obejrzyj tutorial na stronach internetowych czy YouTube. Pamiętaj, by masaż wykonywać na suchym, pozbawionym olejków ciele przez około 15 minut. Dopiero po wykonaniu szczotkowania, możesz wziąć prysznic i wklepać w skórę balsam.

Szczotkowanie trzeba wykonywać nie rzadziej niż raz w tygodniu. Jeśli z kolei odczuwasz potrzebę codziennego masażu – nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań!

Szczotkowanie ciała daje świetne rezultaty – dzięki niemu nasza skóra oddycha, staje się gładka i jędrna. Wykonywałyście już masaż tą techniką? Jeśli nie, koniecznie spróbujcie, a wasze ciałe odwdzięczy się pięknym wyglądem!

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *