Home » Beauty » Sygnały porodu – po czym poznasz, że to już?

Sygnały porodu – po czym poznasz, że to już?

BeautyHot tematy

Poród jest szczególnie stresujący dla młodych matek, które dzieci rodzą po raz pierwszy.

Wiele nie jest przekonana co do tego, czy zdąży na czas, bo zwyczajnie nie zna objawów i nie wie, jak czuje się kobieta, która za chwilę wyda na świat ludzką istotę. Jeśli jednak chodzi o same objawy, to w zasadzie nie ma się czego obawiać, bo nie da się ukryć, że występują symptomy, które sugerują, że poród za chwilę się rozpocznie, a właściwie już się rozpoczął i trudne jest je pomylić z czymś innym.

Czas pierwszego porodu

Obaw co do tego, że nie zdążycie dojechać w tym czasie do szpitala być nie może. Większość pierwszych porodów trwa bowiem dosyć długo, bo ich czas sprowadza się od ośmiu do nawet dziesięciu godzin i zazwyczaj kobiety w szpitalach zjawiają się o wiele za wcześnie aniżeli zbyt późno. Poza tym datę porodu podaną przez lekarza znacie już przecież od dawna, choć zauważyć trzeba, że jest to tylko data przybliżona, a poród może wystąpić wcześniej lub wręcz przeciwnie się nieco opóźnić. Odstępstwa od normy nie są mimo wszystko duże i sprowadzają się do +/- dwóch tygodni. Samym kalendarzem sugerować się w związku z tym trudno. O porodzie świadczyć mogą natomiast inne objawy, a więc między innymi regularne skurcze macicy, choć zanim do nich dojdzie, różne symptomy mogą dać Wam do zrozumienia, że poród powoli się zaczyna.

Obniżenie się brzucha

Jednym z objawów może być obniżenie się brzucha, choć z tym przy kolejnych porodach kobieta może się już nie spotkać, a więc warto na ten sygnał patrzeć z przymrużeniem oka. W takiej sytuacji, na pewno będzie ona odczuwała także parcie na pęcherz i zmuszona jest tym samym do częstego oddawania moczu. Niekiedy może to być oddawanie mimowolne. Wówczas warto sięgnąć po podpaski.

Pękniecie pęcherza płodowego

Jest to nic innego jak odejście wód płodowych, które młode kobiety rodzące po raz pierwszy, na pewno znają z filmów. Jest to objaw nieuchronny, który może mieć miejsce wcześniej lub później, ale na pewno wystąpi. Odejście wód rozumiemy jako wypłynięcie z pochwy wodnistego płynu, który może wypłynąć nagle lub sączyć się dłuższy czas.

Często przed porodem kobieta zmaga się też z biegunką. Mimo wszystko, jeśli trzeba byłoby tu w pierwszej kolejności sugerować się jakimś objawem, to na pewno będą to wspomniane już skurcze. Jeśli masz z nimi do czynienia co piętnaście, dziesięć czy w końcu co pięć minut z wizytą w szpitalu nie powinnaś dłużej zwlekać.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *