wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Naszym okiem » Sprawdzone sposoby na muszki owocówki w kuchni?

Sprawdzone sposoby na muszki owocówki w kuchni?

Naszym okiem

Każdy z nas szczególnie w okresie wakacji musi się mierzyć z muszkami owocówkami, które przylatują najczęściej do kuchni. Dlatego też warto mieć sprawdzone sposoby na muszki owocówki w kuchni, dzięki czemu nie będziemy musieli codziennie mierzyć się z ich plagą.

Jakie są najlepsze domowe sposoby na pozbycie się muszek owocówek?

Bardzo dobrym pomysłem są siatki w oknach, dzięki czemu muszki nie przedostaną się do środka nawet wtedy, gdy będą otwarte okna. Może posłużyć do tego moskitiera. Świetnym sposobem jest również użycie świec zapachowych, których zapach będzie odstraszał muszki owocówki. Zapachem, którego nie tolerują muszki owocówki, to na przykład mentol, dlatego też warto zainwestować w takie świece, które można także zapalać je też na tarasie lub balkonie.

Jeśli nie chcemy kupić świeczek zapachowych, to dobrze jest postawić na ocet, płyn do mycia naczyń oraz wodę. Jest to bardzo sprawdzone połączenie, które daje dużo możliwości pozbycia się muszek owocówek. Warto dodać, że ta substancja pozwoli na to, że muszki owocówki znikną z domu w ciągu jednej nocy. Są to bardzo dobre pomysły na pozbycie się muszek, ale warto też dodać, że można zrobić także pułapki, na które muszki owocówki chętnie się złapią.

Jakie pułapki na muszki owocówki warto zrobić w domu?

Dobrze jest też pomyśleć nad pułapkami, które zwabią muszki owocówki. Świetnie sprawdza się mieszanka z cytryny i goździków. Cytrynę trzeba przekroić na pół i włożyć goździki do środka. Tak przygotowany owoc, należy włożyć do wody i zakryć folą spożywczą. Dobrze jest też zastosować pułapkę z banana, którego kawałek trzeba włożyć do słoika i wlać wodę. Słoik należy zakryć folią spożywczą.

Warto też przekłuć folię lekko tak, by powstały małe dziurki. Dzięki temu w takie pułapki będą się łapać muszki owocówki. Do pułapek można także dołączyć mieszankę z winem, Na blacie można postawić szklankę z otwartym winem, do której przylecą, zwabione zapachem muszki owocówki.

Zachowaj porządek w kuchni

Fantastycznym pomysłem na pozbycie się muszek owocówek, jest utrzymanie porządku w kuchni. Należy codziennie sprzątać w tym pomieszczeniu, zwłaszcza okruszki jedzenia. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że owady te nie przyjdą do naszego domu. W ciepłe dni jest bardzo ważne to, by nie wystawiać na parapet lub na blat resztek jedzenia, gdyż to zwabia muszki do pomieszczenia.


Muszki owocówki to owady, które pojawiają się najczęściej gromadą, dlatego też trzeba mieć to na uwadze, gdy chcemy się ich pozbyć. Dlatego też, gdy szykujemy takie pułapki lub różne alternatywy na pozbycie się tych owadów, to dobrze jest zrobić nawet kilka takich pułapek w różnych miejscach. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystkie owady będą mogły się złapać. Po tym, jak się złapią już wszystkie owady do naszych pułapek, to dobrze jest wyrzucić jak najszybciej całą pułapkę z pomieszczenia, Jeśli muszki będą powracać, to dobrze jest ponowić takie zabiegi, dzięki czemu pozbędziemy się wszystkich owadów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *