wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Kuchnia » Sprawdzone sposoby na muszki owocówki w kuchni

Sprawdzone sposoby na muszki owocówki w kuchni

Kuchnia

Jedną z plag letnich miesięcy są insekty. Często uporczywie wlatują one do mieszkań i domów przez otwarte okna. Należy czynnie je zwalczać, aby nie dopuścić do namnażania się owadów. Szczególnie uciążliwe są muszki owocówki, zwane również meszkami. Najchętniej żerują w kuchni, ponieważ wabią je owoce, warzywa, obierki, soki, dżemy itd. Stanowią prawdziwy koszmar, ponieważ siadają na pożywieniu, roznoszą zarazki. Warto wiedzieć, w jaki sposób skutecznie się przed nimi chronić.

Metody zapobiegawcze

Istnieje kilka sposobów na to, aby muszki owocówki w ogóle nie pojawiły się wewnątrz. Świetnym pomysłem jest zainstalowanie w oknach moskitier z mikroskopijną siateczką. To bariera nie do pokonania dla meszek, jak również innych owadów. Prócz tego warto stosować na co dzień kilka dobrych praktyk. Trzeba przede wszystkim izolować potencjalne wabiki. Należy zakrywać kosz na śmieci, a produkty spożywcze przechowywać w lodówce lub w szczelnie zamykanych pojemnikach. Jeżeli trzyma się owoce na blacie w koszu bądź misce, warto nakrywać je kawałkiem płótna.

Utrzymywanie kuchni w czystości

Resztki i wszelkiego rodzaju zabrudzenia również przyciągają meszki. Dlatego kosz na śmieci należy opróżniać regularnie. Szczególnie nie wolno przetrzymywać odpadów biodegradowalnych. Trzeba unikać składowania brudnych naczyń w zlewie. Najlepiej zmywać je na bieżąco lub chować do zmywarki. Od razu powinno się wycierać wszelkie plamy po sokach i innych lepkich, słodkich substancjach. Koniecznie trzeba utrzymywać dostateczny porządek w okolicach zlewu. Regularnie stosować odpowiednie detergenty. Nie pozostawiać brudnych lub mokrych ścierek czy zmywaków.

Jak pozbyć się muszek owocówek z kuchni?

Jeżeli meszki są już obecne w domu lub mieszkaniu należy jak najszybciej się z nimi rozprawić. Mają one bowiem zdolność do bardzo szybkiego rozmnażania się. Można zdecydować się na wykorzystanie środków chemicznych. Takich jak aerozole owadobójcze. Trzeba jednak obchodzić się z nimi ostrożnie, ponieważ nie są one obojętne dla zdrowia. Nie wolno dopuścić, by preparaty takie miały kontakt z żywnością. Pewną alternatywę stanowi rozwieszenie lepów na muchy. Na rynku dostępne są także profesjonalne pułapki na insekty. Niektóre wykorzystują specjalny środek, który wabi meszki. Inne emitują światło, które je przyciąga.

Domowe pomysły

Istnieje także cały szereg prostych i nieszkodliwych dla zdrowia sposobów na pozbycie się muszek owocówek z kuchni. Dobrze wiedzieć, że odstraszają je niektóre zapachy. Szczególnie lawendowy i mentolowy. Warto więc używać tego typu odświeżaczy. Palić świece zapachowe lub kadzidełka. W prosty sposób można skonstruować skuteczną pułapkę na meszki. Wystarczy nalać do szklanki ocet owocowy np. jabłkowy, ewentualnie sok oraz płyn do naczyń. Składników nie należy mieszać. Efekty będą widoczne już po upływie kilku godzin. W roztworze utopi się cała masa owadów. Skuteczny w walce z muszkami owocówkami okazuje się także prosty potrzask. Należy w misce umieścić przynętę w postaci pokrojonych owoców. Całość szczelnie zafoliować, a w folii porobić niewielkie dziurki np. przy pomocy wykałaczki. Tak, by owady mogły się przez nie dostać do środka. Cały fortel polega na tym, że meszki utkną. Nie będą już umiały uwolnić się z takiej zasadzki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *