wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Sport » Sinice w Bałtyku – czy są groźne dla zdrowia?

Sinice w Bałtyku – czy są groźne dla zdrowia?

SportZdrowie

 Sinice w tym roku są bardzo uciążliwe dla turystów przybywających nad Bałtyk.

Dużo kąpielisk nad morzem jest zamkniętych dla ludzi, ale zwierzęta nie mają wyjścia i muszą walczyć z bakterią sinicy. Większość stworzeń przegrywa tę nierówną walkę, ponieważ zanieczyszczenie wody jest ogromne i po prostu wiele z nich nie ma szans na przeżycie. Sinice są groźne także dla ludzi i mogą przenosić wiele poważnych chorób, więc zalecane jest przestrzeganie zakazów kąpieli.

 Czym są sinice i skąd się biorą w Bałtyku?

Sinice należą do rodzaju bakterii samożywnych i występują w wielu miejscach. My sami dowiadujemy się o tym wtedy, gdy z wielką siłą rażenia atakują kąpieliska przy których zwykle wypoczywamy. Ich nadmierne występowanie powoduje, że woda w Bałtyku – zazwyczaj czysta, przybiera zielony odcień i tym samym kąpiel w niej może być groźny dla zdrowia człowieka. Występowanie sinic jest dosyć powszechne, ale problem stanowi ich okres zakwitania, w którym możemy zaobserwować ich ogromną ilość. Lubią środowisko, w którym jest duże stężenie zanieczyszczeń. Obecność tych bakterii sprawia, że woda jest jeszcze bardziej brudna, aż w końcu nie nadaje się do tego, aby można było w niej pływać. Kontakt z sinicą dla człowieka nie musi, ale może skończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.

Jak groźne są sinice dla zdrowia człowieka?

Gdy zdecydujemy się na kąpiel w wodzie, która jest opanowana przez sinice – narażamy się na poważny problem zdrowotny. Jeśli kontakt z wodą zanieczyszczoną przez sinice mamy tylko zewnętrznie, grożą nam objawy zatrucia, które będą się nasilały na skórze i będziemy doświadczać wszelakich wysypek, świądów skóry, czy zapalenia spojówek.

Kontakt zewnętrzny wiąże się także z bólami brzucha, bólami mięśniowymi, dreszczami, zawrotami głowy oraz w wielu przypadkach gorączką.

Dużo poważniej może się zrobić, gdy przypadkowo połkniemy zarażoną wodę. W najlepszym wypadku doświadczymy problemów z układem pokarmowym. Niestety, jest duża szansa, że będzie gorzej i możemy nabawić się uszkodzenia bardzo ważnych narządów. Wątroba, grasica, czy nerki – są to narządy, które są mocno narażone na atak sinic i mogą mocno ucierpieć gdy zatruta woda dostanie się do wnętrza naszego organizmu.

Istotnym faktem jest także to, że nie wszystkie sinice są szkodliwe dla człowieka, ale niestety nigdy nie mamy pewności, z jakim rodzajem tych bakterii mamy styczność. Dlatego, należy z dużą dyscypliną podchodzić do zakazów kąpieli w wyznaczonych miejscach. W tym roku Bałtyk może być niebezpieczny dla zdrowia i nie powinniśmy ryzykować zdrowia, a w ciężkich przypadkach, nawet życia.

 

 

 

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *