wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Beauty » Prawidłowe konturowanie twarzy krok po kroku

Prawidłowe konturowanie twarzy krok po kroku

BeautyKosmetyki
Wiele kobiet marzy o ukryciu lub wyeksponowaniu danych rysów twarz.

Wiele kobiet marzy o ukryciu lub wyeksponowaniu danych rysów twarzy.

Makijaż konturujący jest idealnym sposobem, by makijażem ukryć zbyt duży nos i podbródek, a uwidocznić kości policzkowe. Przy użyciu podkładu, korektora, bronzera i rozświetlacza można twarzy zmienić nieco nasz wygląd. Jak to zrobić prawidłowo w domowych warunkach? Poniżej znajdziesz opis krok po kroku.

 

Dlatego sposób konturowania należy uzależnić od tego, czy buzia jest okrągła, kwadratowa czy owalna

Sposób konturowania zależy przede wszystkim od kształtu twarzy

Prawidłowe konturowanie twarzy – krok po kroku!

Krok 1. 

Twarz powinna być oczyszczona. Czoło należy odsłonić i spiąć włosy. Makijaż oczu najlepiej zrobić przed konturowaniem, by później nie zepsuć efektu. Dotykając twarzy znajdź, gdzie dokładnie masz kości policzkowe i jaki masz kształt żuchwy – pomoże to zaznaczyć odpowiednie miejsca.

Krok 2.

Podkład powinien pasować do koloru szyi. Należy go nałożyć na całą twarz.

Krok 3.

Konturowanie twarzy należy zacząć od rozjaśnienia miejsc, które mają być uwypuklone. Można to zrobić korektorem jaśniejszym o jeden ton od użytego podkładu. Na szerokości dolnej powieki należy narysować kreski o grubości około 2 cm w stronę policzka tworzące trójkąt. Powinien on łączyć wewnętrzny kącik oka, zewnętrzny kącik oka (nozdrze) oraz stykać się z bokiem nosa i graniczyć z górą kością policzkową.

Jak prawidłowo konturować twarz? Wystarczy trzymać się tych kilku kroków

Krok 4.

Następnie korektor należy nałożyć na łuk nad ustami, boki dolnych warg oraz koniuszek brody (bez czubka), a także na środku czoła, między brwiami. Zaznaczone miejsca należy zblendować, by zmieszały się jednolicie z podkładem.

Krok 5.

Do wyszczuplenia nosa należy użyć korektora lub bronzera ciemniejszego o dwa tony od podkładu. Cienkie kreski należy narysować pod górnymi kośćmi policzkowymi oraz zaznaczyć boki oraz koniuszek nosa linię pod żuchwą i boki czoła. Ciemne miejsca należy zblendować szybkimi, kolistymi ruchami. 

Krok 6.

Gdy podkład i korektor wyschną, makijaż należy utrwalić pudrem, z którego zazwyczaj korzystamy. Kości policzkowe należy pomalować różem. Najlepiej wciągnąć policzki i od połowy ucha, w stronę nosa, namalować delikatne linie.

Krok 7. 

Nadmiar kosmetyków można usunąć dociskając dane miejsce chusteczką higieniczną.

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *