wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Testy kosmetyków » Postanowienia na nowy rok – zrób ten pierwszy krok!

Postanowienia na nowy rok – zrób ten pierwszy krok!

Testy kosmetyków

Wkroczenie w nowy rok często wiąże się z podejmowaniem różnych wyzwań. Kto z nas nie posiada postanowień noworocznych?

Rzucę palenie!

Zrzucę zbędne kilogramy!

Znajdę lepszą pracę!

Ilu ludzi, tyle pomysłów. Początek stycznia to zawsze miesiąc największej mobilizacji i chęci do działania. “Nowy rok – nowa ja” – bardzo chcemy w to wierzyć.

Postanowienia noworoczne 2019 – czy warto je tworzyć? 

Oczywiście, że tak! Chyba nic tak nie motywuje nas do zmian, jak nowy rok. Często także o tych postanowieniach myślimy już dużo wcześniej, zatem nie są to decyzje spontaniczne i nieprzemyślane. Odpowiednie nastawienie jest kluczem do sukcesu, gdyż wszystko zaczyna się w naszych głowach.

Postanowienia noworoczne ma niemalże każdy. Jest tylko jeden problem – po kilku lub kilkunastu dniach najczęściej zapał mija, chęci do realizacji zamierzonego celu są coraz mniejsze a plan nieco rozmywa się nam przed oczami. Myślę, że każdy niejednokrotnie tego doświadczył. Co zatem zrobić, by nie tylko mieć plany i postanowienia, a zrealizować je w całości?

Postanowienia na nowy rok - zrób ten pierwszy krok!

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

1. Powiedz o nich głośno – jeśli przykładowo mamy postanowienie, że będziemy się odchudzać, poinformujmy o tym naszych domowników i przyjaciół. Poprośmy ich o wsparcie. Kiedy przyjdzie kryzys, będziemy mogli liczyć na ich pomoc. Postanowienia najczęściej znikają szybko, gdy zostajemy z nimi sami. Powiedzenie o tym to pewien rodzaj odpowiedzialności. Czujemy się bardziej zobowiązani, gdy inni wiedzą, czego się podjęliśmy.

2. Jasno określ cel – jeśli Twoim celem jest odkładanie gotówki, wyznacz miesięczną kwotę, jaką chcesz odłożyć. Jeśli zamierzasz się odchudzać, określ do jakiej wagi dążysz. Brak konkretnej koncepcji działania często sprawia, że gubimy się w swoich postanowieniach i szybko odpuszczamy.

3. Nagradzaj się – przykładowo, jeśli wytrwasz pierwszy miesiąc w postanowieniach noworocznych, spraw sobie jakąś przyjemność. W zależności od tego, co kochasz najbardziej wyznacz sobie nagrodę. Nic tak bardzo nie motywuje, jak małe nagrody. Pamiętaj, że realizacja celów nie może być karą, a drogą do lepszego życia, zatem od czasu do czasu warto pozwolić sobie na drobne przyjemności!

4. Upadłeś – wstań! – często zbyt szybko się poddajemy. Zapalenie jednego papierosa, zjedzenie ciastka, wydanie zbyt dużej gotówki – upadki się zdarzają. Nie warto się poddawać, a mówienie – spróbuję od jutra z góry skazuje na porażkę. Nawet, jeśli coś się nie udało, idź dalej. Każdy krok przybliża Cię do celu. Nie pozwól, abyś w następnym roku startował z tymi samymi, niezrealizowanymi postanowieniami. Wykorzystaj ten czas, który masz teraz. To może być piękny rok, pełen wyzwań i satysfakcji. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to dobry moment, by zrobić ten pierwszy krok!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *