wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Beauty » Popularne tabletki antykoncepcyjne – ich nazwy i stosowanie

Popularne tabletki antykoncepcyjne – ich nazwy i stosowanie

BeautyPsychologia

Tabletki antykoncepcyjne są jedną z najczęściej stosowanych form antykoncepcji.

Są też najskuteczniejsze z nich wszystkich. Można wymienić dwa podstawowe typy tabletek antykoncepcyjnych: jedno- i dwuskładnikowe. Jakie popularne tabletki antykoncepcyjne najczęściej wybierają klienci?

Popularne tabletki antykoncepcyjne: Cilest

To tabletki powstrzymujące owulację, zmieniające skład kobiecego śluzu oraz zatrzymujące plemniki. Ich pozytywnym działaniem jest także regulacja miesiączkowania oraz sprawienie, że przebiega ono łagodniej. Cilest to tabletki powlekane w opakowaniach po 21 sztuk.

Novynette

Zadaniem tych tabletek jest hamowanie dojrzewania pęcherzyków Graffa, dzięki czemu komórka jajowa nie zostaje uwolniona. Podobnie jak tabletki Cilest, Novynette zatrzymują plemniki przedostające się do macicy oraz regulują cykl. Opakowanie tych tabletek również zawiera 21 sztuk.

Sprawdź popularne tabletki antykoncepcyjne oraz ich nazwy

Minulet

To tabletka złożona z dwóch składników: estrogenu oraz gestodenu. Podobnie jak inne leki antykoncepcyjne, stosować go można także w przypadku bolesnych miesiączek oraz do regulowania cyklu. Jak w przypadku większości leków, mogą występować również skutki uboczne, w tym plamienia, jednak po pewnym czasie, gdy organizm przyzwyczai się do tabletki, objawy mogą zupełnie minąć.

Yasmine

Występujące także pod nazwą Yasminelle, hamują owulację, a także zmieniają wydzielinę, pochodzącą z szyjki macicy. Również pakowane są po 21 sztuk. Często wybierane są przez kobiety dojrzałe.

Diane

Posiadają właściwie te same właściwości co Yasmine lub Yasminelle z tym, że częściej wybierają je kobiety młodsze. Ich zaleta polega na tym, iż stanowią również skuteczne lekarstwo w walce z trądzikiem. Łagodzą również objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Harmonet

Te tabletki hamują wydzielanie gonodotropin. Wywołują one zmiany w wydzielanym przez szyjkę macicy śluzie i mają wszelkie pozytywne skutki innych tabletek antykoncepcyjnych.

Tabletki antykoncepcyjne, tworzone na bazie hormonów, przepisywane są na receptę. Lekarz powinien wyjaśnić wszelkie możliwe skutki uboczne i dobrać odpowiedni środek. Jeśli tego zaniecha, znajdź innego lekarza, który przeprowadzi Cię przez cały proces.

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *