wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Zdrowie » Plynny kolagen – dlaczego warto go pic?

Plynny kolagen – dlaczego warto go pic?

Zdrowie

Dlaczego warto stosować kolagen w płynie?

Kolagen jest jednym z najważniejszych składników budulcowych skóry. Dzięki niemu skóra jest jędrna i na dłużej zachowuje młody wygląd. Zatem nic dziwnego, że jest powszechnie wykorzystywany w kosmetologii oraz medycynie estetycznej, ale również wspomagająco w leczeniu wielu schorzeń. Dlaczego warto spożywać płynny kolagen?

Zbawienny wpływ na skórę, włosy i paznokcie

Dzięki jego stosowaniu, skóra staje się elastyczna, sprężysta i ze względu na lepsze nawodnienie, wygląda świeżo i młodo. Kolagen w płynie spowalnia proces pojawiania się zmarszczek, a te istniejące niweluje. Systematyczne stosowanie kolagenu do picia, poprawia także stan paznokci oraz włosów. Te pierwsze stają się mocniejsze i nie rozdwajają się. W przypadku włosów, zapobiega ich wypadaniu i sprawia, że są lśniące i zadbane.

Odnowa stawów

Stosowanie kolagenu w płynie w przypadku osób, mających problemy z właściwą pracą stawów, na pewno przyniesie widoczne i zadowalające rezultaty. Białko to stanowi aż 70% struktury stawów. Według naukowców kolagen skutecznie wspiera zdrowie stawów, zarówno w spoczynku, jak i w trakcie wykonywania przez stawy pracy. Suplementacja kolagenem wzmocni odporność całego układu ruchu na różnego rodzaju kontuzje, urazy, a nawet wycieranie się mazi stawowej, a jest ona kluczowa w prawidłowym działaniu stawów.

Kolagen a układ pokarmowy

Białko to wspiera regenerację uszkodzonych ścian komórkowych, a także dostarcza organizmowi lecznicze aminokwasy. Te z kolei wspomagają leczenie zespołu nieszczelnego jelita, choroby Leśniewskiego-Crohna, refluksu, a także jelita drażliwego. Kolagen w płynie może być stosowany wspomagająco przy ich leczeniu

Kolagen a układ krwionośny

Kolagen pomaga w kontrolowania ciśnienia krwi. Ponadto rozszerza tętnice, rozluźnia naczynia krwionośne, a także umożliwia oczyszczanie ich ścian z tłuszczu. Dzięki temu przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu krążenia oraz zapobiega rozwojowi związanych z nim schorzeń i chorób.

Kolagen w płynie a procesy metaboliczne

Warto również wiedzieć, że kolagen pozwala na przemianę glukozy w energię. Dzięki temu pobudza procesy metaboliczne, a to z kolei wpływa na utratę zbędnych kilogramów. Może zatem wspomagać proces odchudzania.

Inne właściwości kolagenu

Kolagen to białko, które pełni wiele funkcji w organizmie. Poza wyżej wymienionymi, należą do nich także:

  • Utrzymanie strukturalnej integralności narządów oraz tkanek,
  • Wypełnia on przestrzeń pomiędzy komórkami, ale także zapewnia wytrzymałość mechaniczną tkanki,
  • Wiąże wodę w tkankach,
  • Bierze udział w procesie krzepnięcia krwi, a także innych procesach regeneracyjnych, takich jak tworzenie blizn, gojenie się ran oraz zrastanie kości po złamaniach,
  • Umożliwia lepsze wchłanianie składników odżywczych.

Kolagen pełni funkcje strukturalne niemalże we wszystkich tkankach i stanowi około 1/3 ogółu białek w organizmie. Niestety już po 25 roku życia jego ilość stopniowo spada, dlatego też tak ważne jest dostarczanie go z zewnątrz. Kolagen w formie płynu wchłania się o wiele lepiej, niż w innej postaci, dlatego też warto włączyć go do swojej diety.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *