wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Hot tematy » Plastikowe słomki – konieczność czy zatruwanie środowiska?

Plastikowe słomki – konieczność czy zatruwanie środowiska?

Hot tematyKuchniaNaszym okiem

Przez plastikowe słomki pije się na ogół soki, lemoniady czy drinki.

Nic więc dziwnego, w tym, że trafiają one w ogromnych ilościach na składowiska odpadów. Dlatego władze UE postanowiły rozprawić się z tym problemem raz na zawsze.

Plastikowe słomki i ich popularność

Jednorazowe słomki są w zasadzie wszędzie – w restauracjach, kawiarniach, kinach itd. Są na pewno wygodne w użyciu, a przy okazji tanie w produkcji. Tymczasem do śmietnika każdego dnia trafia ich około miliarda sztuk. Już niedługo jednak nie będzie można ich używać, podobnie jak plastikowych mieszadełek do drinków czy patyczków do uszu. Co ciekawe, dla tych produktów istnieją ekologiczne zamienniki.

Odpady z tworzyw sztucznych są ogromnym wyzwaniem ekologicznym, przed którym stoi świat. Kluczowe znaczenie ma ochrona środowiska morskiego, stąd też zakaz używania plastikowych słomek czy patyczków do uszu.

Słomki szklane Glass Straw Long

Słomki szklane Glass Straw Long

Co zamiast plastikowych słomek?

Wiele osób nie wyobraża sobie wypicia drinka czy napoju bez słomki. Tymczasem plastikowa słomka wykorzystywana jest tylko przez kilka minut, a potem trafia do kosza na śmierci. To produkt, który raczej nie jest poddawany recyklingowi. Co więcej, słomki plastikowe często trafiają do rzek, jezior i mórz, gdzie szkodzą zwierzętom wodnym. Okazuje się jednak, że istnieją na rynku alternatywy dla dobrze znanych słomek plastikowych.

Ciekawym rozwiązaniem są na przykład słomki stalowe, które można myć w zmywarce.

Są przy okazji produktem bezpiecznym dla dzieci. Atrakcyjne pod względem wizualnym są również słomki szklane. Również i je można myć w zmywarce. Jednak ich z kolei nie poleca się bardzo małym dzieciom. Ostatnim, modnym rozwiązaniem, są słomki bambusowe. Są one mniej trwałe niż te stalowe czy szklane, ale za to w 100% naturalne i ekologiczne.

Można je kompostować. Są również bezpieczne dla dzieci. Przy odpowiednim użytkowaniu mogą posłużyć naprawdę przez długi czas (trzeba je regularnie suszyć).

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *