wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Beauty » Pielęgnacja włosa jesienią -jak prawidłowo dbać o włosy?

Pielęgnacja włosa jesienią -jak prawidłowo dbać o włosy?

BeautyHot tematyKosmetyki

Jesień w pełni, a jako że nie jest to najlepszy okres dla naszej skóry, a już na pewno włosów, gdyż narażone są one na silny wiatr, niskie temperatury oraz opady deszczu czy śniegu warto zastanowić się, co możemy zrobić dla swoich włosów o tej porze roku, aby utrzymać je w możliwie najlepszej kondycji. Nie jest to aż tak trudne, jak się wielu może wydawać. Wystarczy właściwa pielęgnacja.

Nawilżanie

Włosy źle reagują na zmianę temperatury. Nic dziwnego, że niekorzystnie wpływa na nie także duża amplituda pomiędzy temperaturami w pomieszczeniu a na zewnątrz. Szczególnie kiedy nasze pokoje ogrzewane są sztucznie przy pomocy grzejników. Regularnie po każdym umyciu włosów i ich wysuszenie nanosić na nie trzeba preparaty nawilżające. Zapracowani, którzy nie mają wiele czasu na pielęgnację włosów, polecamy preparaty bez konieczności spłukiwania.

Wzmocnienie włosa

Szczególnie jesienią i zimą, kiedy nasza dieta przestaje być zróżnicowana w takim stopniu jak latem, warto zadbać o świeże owoce i warzywa. Na szczęście w supermarketach są one dostępne przez cały rok, a więc z ich nabyciem problemów nie będzie. Ewentualnie sięgnąć można po suplementy diety i witaminy dostępne w aptekach. To już jednak ostateczność, bo najwięcej witamin i minerałów znajduje się w nieprzetworzonych owocach i warzywach.

Ochrona przed zimnem i zniszczeniem

Na włosy negatywnie wpływają niskie temperatury. Chroniąc je więc przed zimnem, należy nosić czapki, berety czy chusty. Najlepiej te wykonane z materiałów naturalnych, a więc z bawełny lub wełny. Skóra będzie wówczas przez cały czas oddychać, a włosy nie będą się mocniej przetłuszczać.

Nakrycie głowy to oczywiście nie wszystko. W okresie jesienno-zimowym szczególnie ważna jest też ich ochrona przed zniszczeniem. Dlatego na bok odstawić trzeba lokówki czy prostownice. Dobrze jest też zrezygnować z suszarek, a włosy suszyć naturalnie. Będąc zmuszonym do suszenia włosów suszarką, koniecznie czynność tę wykonywać należy z chłodnym nawiewem powietrza.

 

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *