wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Cooking » Orzeźwiające napoje, czyli detoks w domu.

Orzeźwiające napoje, czyli detoks w domu.

CookingKuchniaRecipes

Nadchodzi lato w Polsce. Wreszcie!

Do tej pory pogoda nie zachęcała, ani do wyjścia z domu, ani do zmiany nawyków, które pozytywnie wpłynęły by na nasz organizm. A mowa tu o dobroczynnym  detoksie jaki powinniśmy od czasu do czasu przeprowadzić na własnej skóry dla zdrowia i urody. Z powodzeniem detoks możemy zrobić w domu stosując na przykład orzeźwiające napoje, pozwalające na lepsze znoszenie dokuczliwych upałów. Lato to bardzo dobry czas na przeprowadzenie detoksu ze względu na powszechną dostępność owoców i warzyw sezonowych. Najlepsze napoje można przyrządzić we własnym domu, ze względu na pewność pochodzenia produktów, które kupujemy.

Owoce i warzywa najlepiej kupować na przydomowych bazarkach. Mamy wtedy większą pewność, że produkty są naturalne i bardziej smaczne. Do wykonania orzeźwiających, detoksykujących napoi nie potrzeba wielu nakładów finansowych, a właściwie trochę inspiracji i fantazji. Nie brakuje na polskim rynku profesjonalnych książek kucharskich, zawierających pewne i skuteczne przepisy. Ale z powodzeniem można ruszyć własną wyobraźnią. Należy się tylko zorientować, które owoce i warzywa mają właściwości oczyszczające. Najlepiej do tego celu nadają się pomarańcze, truskawki, cytryny, limonki, truskawki, ogórki zielone długie.

Oczywiście niezbędnym składnikiem napoju jest mięta naturalna i no i oczywiście woda. Najlepiej niegazowana i zmineralizowana. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby do przygotowania orzeźwiającego napoju wykorzystać zwykłą, przegotowaną wodę lub taką z kranu przefiltrowaną przez odpowiednie filtry. Gdy napój nie jest wystarczająco słodki można dodać do niego kilka łyżeczek miodu naturalnego. Gdy na dworze jest wyjątkowo upalnie, do naszego domowego trunku można z powodzeniem dodać zmrożone kostki lodu. Zatem nie kupujmy w sklepach wód zagęszczonych sztucznymi sokami i cukrami. Osoba, która spróbuje raz samodzielnie przygotowanej wody, na pewno nie będzie chciała sięgać po sklepowe. Dietetycy zalecają również picie gorącej wody z cytryną rano lub przed posiłkiem, aby oczyścić organizm z toksyn i podkręcić metabolizm. Woda z cytryną korzystnie wpływa też na skórę – pamiętajmy o tym!

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *