wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Beauty » Olejek arganowy i marokański – właściwości olejków

Olejek arganowy i marokański – właściwości olejków

BeautyKosmetyki

Naturalne oleje znajdują coraz szersze zastosowanie w przemyśle kosmetycznym.

Kobiety korzystają z wiedzy i trików Azjatek, które dzięki naturalnym sposobom zachowują piękny i zdrowy wygląd. Warto bliżej przyjrzeć się olejkowi arganowemu, który znany jest również jako olej marokański. Jakie jest jego zastosowanie? Czy jest skuteczny?

Zastosowanie olejku arganowego

Warto zwrócić uwagę, że znalazł on szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym i spożywczym. Jest to jeden z najtrudniej dostępnych olejków na całym świecie. Pozyskiwany jest z drzewa arganowego, które mieści się w południowej części Maroko. Ze względu na trudną dostępność i wkład pracy, jaki konieczny jest do jego pozyskania, jest to również jeden z najdroższych olejów na świecie.

Olejek arganowy i marokański - właściwości olejków

Olej arganowy- Jakie jest jego zastosowanie w kosmetyce?

Olej arganowy znany jest jako ,,witamina wiecznej młodości”. Zatrzymuje procesy starzenia się skóry i działa antyoksydacyjnie. Duża zawartość cennych olejków sprawia, że skóra staje się po jego zastosowaniu promienna i nawilżona.

Dobry olejek arganowy powinien zawierać jak najwyższą ilość czystego olejku arganowego

Wiele kobiet również nawilża nim włosy, dzięki czemu są one miękkie i nie rozdwajają się tak szybko. Dodatkowo można zauważyć, że olej arganowy chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Z pewnością przypadnie do gustu również osobom, które borykają się z trądzikiem.

MARION 60 SEKUNDOWA MASECZKA OLEJEK ARGANOWY 15 ml

Olejek na blizny?

Jak wiadomo, bardzo często jest on trudny do zlikwidowania nawet przy zastosowaniu hormonoterapii. Wiele kobiet stosuje olejek arganowy na blizny na przykład po ciąży. Już kilka tygodni od pierwszego zastosowania można dostrzec, że blizna pooperacyjna staje się jaśniejsza, aż staje się praktycznie niewidoczna. Oczywiście uzależnione jest to od karnacji i stanu skóry danej osoby.

Warto smarować nim również płytkę paznokci, ponieważ cenne olejki wchłaniają się w płytkę, co doprowadza do jej wzmocnienia. Jak widać, olejek arganowy, zwany również olejkiem marokańskim ma niezwykle szerokie zastosowanie w kosmetologii.

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *