wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Hot tematy » Odżywianie endogenne na diecie Dąbrowskiej – po jakim czasie się zaczyna?

Odżywianie endogenne na diecie Dąbrowskiej – po jakim czasie się zaczyna?

Hot tematyKuchnia

      Odżywianie endogenne jest kluczem w diecie Dąbrowskiej.

Na czym polega fenomen tego odżywiania? Otóż, odżywianie endogenne to jest nic innego jak odżywianie wewnętrzne. Organizm z pewnym momencie stosowania diety i postu zaczyna sam zjadać wszelkie złogi i chore komórki oraz szybciej spala tłuszcz. Jak do tego dochodzi? Dieta Dąbrowskiej jest bardzo okrojona z kaloryczności, dlatego mózg oraz ciało bardzo szybko zaczyna domagać się cukrów i innych składników odżywczych. Z racji, iż te składniki nie są dostarczane podczas diety, organizm domagając się ich, sam zaczyna spalać wszelkie złogi. Na te diecie można zrzucić dużo kilogramów.

Na czym polega odżywianie endogenne?

Wyżej wymienione odżywianie endogenne, czyli tak zwane wewnętrzne rozpoczyna się najczęściej już w 3 dniu detoksu, czyli diety Dąbrowskiej. To właśnie wtedy organizm nie ma już skąd czerpać cukrów oraz innych składników odżywczych i zaczyna ,,zjadać” swoje złogi, tłuszcz. W tym dniu osoba stosująca dietę może nie czuć się zbyt komfortowo, mogą pojawić się bóle głowy, bóle brzucha, spadek nastroju.

Jest to czas, kiedy organizm niektórych może czuć się mocno osłabiony, dlatego nie zaleca się wówczas uprawiania bardzo wymagających sportów, natomiast zaleca się wykonywanie delikatnej aktywności fizycznej.

Dobrze sprawdza się w tym zakresie spacerowanie lub marszobiegi. Najlepiej, jeśli wykonywane są one na świeżym powietrzu, bowiem wówczas komórki wspaniale się dotleniają. Na diecie Dąbrowskiej zjada się 600 bądź 800 kalorii, stosowane są różne warianty.

Odżywianie endogenne na diecie Dąbrowskiej - kiedy się zaczyna?

Dieta Dąbrowskiej – na czym tak naprawdę polega, a czym nie jest?

Dieta Dąbrowskiej może trwać maksymalnie 6 tygodni, natomiast spotykane są różne warianty, w tym oczywiście znacznie krótsze. W tym czasie spożywane są wyłącznie warzywa i tylko niektóre owoce i to w bardzo małej ilości. Z owoców spożywa się na przykład grejpfruty lub jabłka. Natomiast kluczem diety jest to, aby organizm zaczął spalać kalorie oraz inne złogi. Dzieje się tak pod wpływem niskiej podaży kalorycznej.

Dieta Dąbrowska jest bardzo ważna, ale również i wychodzenie z niej. Trzeba pamiętać, aby po wyjściu z diety nie zjadać od razu dużej ilości kalorii. Bezpieczne jest zwiększanie codziennie posiłków o 100 kalorii. 

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *