wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Beauty » Nawracające migreny – sposoby walki z nimi

Nawracające migreny – sposoby walki z nimi

BeautyNaszym okiemPsychologia

 

Migrena to niezwykle uciążliwa dolegliwość, która potrafi na kilka dni pozbawić sił do życia i uniemożliwić wykonywanie codziennych obowiązków.

Bólom głowy towarzyszy także światłowstręt oraz nudności, a nawet wymioty. Niestety migreny mają charakter nawracający. W jaki sposób sobie z nimi radzić?

Kiedy ból już nadchodzi – jak poradzić sobie z migreną?

Wiele osób cierpiących na migreny, potrafi do pewnego stopnia przewidzieć zbliżający się atak, dzięki tak zwanej aurze. Polega ona między innymi na tym, że przed oczami pojawiają się mroczki, błyski, czy też rozmazują się litery. To znak, że w ciągu kilkunastu czy kilkudziesięciu minut nadejdzie ból. W takiej sytuacji trzeba jak najszybciej przyjąć lek przeciwbólowy, na przykład z ibuprofenem czy paracetamolem. Nie każdy jednak może przyjmować leki, zaś ich długotrwałe stosowanie działa niekorzystnie  na inne narządy, dlatego warto także znać domowe sposoby na migrenę. Należy położyć się w cichym i ciemnym miejscu i spróbować zasnąć, by przeczekać atak. Głowę można schłodzić okładem o kilka stopni chłodniejszym od temperatury ciała.

Jak uniknąć prowokowania ataków?

Osoby z nawracającymi atakami nieraz są w stanie zaobserwować, co może go spowodować. Do takich czynników należy między innymi stres. Należy więc go w miarę możliwości unikać, zaś codziennie przynajmniej przez chwilę znaleźć czas na relaks. Innym elementem powodującym nawracające migreny może być dieta. Tutaj każdy cierpiący powinien indywidualnie zwrócić uwagę, czy po jakiś konkretnym pokarmie nie doznaje ataku. Przykładami takich prowokującym migrenę są produkty zawierające tyraminę i fenyloalaninę.

Należą do nich banany, awokado, wino czy czekolada. Również zbyt mała ilość snu może spowodować atak migreny,więc trzeba zadbać także o tę dziedzinę życia.

 

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *