wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Emocje » Najlepsze pozycje seksualne do zajścia w ciążę – które są najlepsze?

Najlepsze pozycje seksualne do zajścia w ciążę – które są najlepsze?

EmocjePłodnośćPsychologiaZdrowie

Wiele par, które zdecydowały się na, to, że chcą mieć dziecko, natrafia na różne problemy.

Mogą one wynikać z ich problemów genetycznych, chwilowych trudności lub nieodpowiednich pozycji seksualnych. Zatem powstaje pytanie, jak urozmaicić nasze zbliżenia, aby ułatwiły poczęcie? Które pozycje seksualne są popularne i najskuteczniejsze? Odpowiedzi na te pytania, przybliżamy w poniższym artykule.

Pozycja klasyczna

Tak zwana pozycja misjonarska, która oprócz pozytywnego wpływu na próby związane z zajściem w ciążę, wpływa pozytywnie na bliskość i intymną więź z partnerem. Kobieta powinna położyć się na plecach i podłożyć sobie poduszkę pod biodra tak, aby unieść je odpowiednio wysoko. Następnie opatula tułów partnera swoimi nogami.

Pozycja misjonarska- klasyczna pomaga w poczęciu dziecka

Pozycja misjonarska- klasyczna pomaga w poczęciu dziecka

Wielu lekarzy proponuję również, aby nieco ją zmodyfikować, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Partner powinien klęknąć przed kobietą, która swoje nogi opiera na jego torsie. W tej pozycji mężczyzna może również stać. Gdy kobieta unosi biodra do góry, wówczas plemniki mają o wiele łatwiejszą drogę do pokonania, gdy kierują się w stronę komórki jajowej.

Popularne pozycje seksualne - które sprzyjają poczęciu?

Pozycja od tyłu na pieska

Również popularna pozycja ze względu na bardzo dobre ułożenie miednicy kobiety. Przy tym zbliżaniu partner znajduje się maksymalnie głęboko, dzięki czemu ułatwia drogę plemnikom.

Na jeźdźca

Przypadku tej pozycji ważne jest to, że kobieta oraz mężczyzna sami mogą kontrolować głębokość penetracji. Im głębiej partner zbliża się podczas szczytowania, tym większe prawdopodobieństwo na to, że kobieta szybko zajdzie w ciążę.

Pozycja na jeźdźca - najlepszy sposób na skuteczne poczęcie dziecka!

Pozycja na jeźdźca – najlepszy sposób na skuteczne poczęcie dziecka!

Oprócz pozycji warto również zwrócić uwagę na to, jak wygląda nasze zbliżenie seksualne.

Brak gry wstępnej i zbyt szybki wytrysk doprowadzają do tego, że powstaje zbyt mało plemników, które mogą utrudnić zajście w ciążę. Należy zadbać również o odpowiedni klimat. Ważne jest również to, aby do zbliżeń seksualnych doprowadzać podczas dni płodnych.

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *