Home » Beauty » Najczęstsze błędy w malowaniu ust!

Najczęstsze błędy w malowaniu ust!

BeautyHot tematyKosmetyki

Patrzysz na okładki gazet, zdjęcia w internecie i podziwiasz kobiety o idealnie pomalowanych ustach…

Masz wrażenie, że takiego efektu nigdy nie uda Ci się osiągnąć, mimo usilnych prób? Bez obaw – nie ma rzeczy niemożliwych! Być może podczas nakładania pomadki popełniasz któryś z najczęstszych błędów i nawet o tym nie wiesz!

1)    Zapominasz o przygotowaniu ust.

Suche skórki, niedostatecznie nawilżone wargi – to też ma swój wpływ na trwałość pomadek! Jeżeli chcesz, by krwista czerwień dobrze wyglądała na Twoich ustach, najpierw zrób im peeling! Dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka. Jeżeli nie masz akurat peelingu do ust, możesz użyć szczoteczki do zębów, której włosie usunie suche skórki z powierzchni warg. Po złuszczaniu nie zapomnij o aplikacji balsamu nawilżającego!

1)    Nakładasz pomadkę na balsam

Kolejny z podstawowych błędów. Jak szminka ma utrzymać się na powierzchni ust, jeśli nakładasz ją na tłustą warstwę balsamu lub wazeliny? Odczekaj chwilę i pozwól aby produkt nawilżający wchłonął się w Twoje usta. Jeżeli chcesz przyspieszyć proces, odciśnij nadmiar balsamu w chusteczkę higieniczną. Dopiero gdy poczujesz, że tłustawa powłoka zniknęła z powierzchni warg możesz zabrać się do aplikacji kolorowej szminki.

1)    Nie używasz konturówki

Konturówka do ust ma fundamentalne znaczenie dla trwałości i dobrego wyglądu pomadki. Nadaje ustom wyraźne granice, dzięki czemu ułatwia precyzyjne wypełnianie powierzchni warg kolorem. Oprócz tego, konturówka nałożona pod pomadkę, przedłuża jej trwałość! Zatem, jeżeli do tej pory nie zaopatrzyłaś się w ten ważny kosmetyk – zmień to!

1)    Zapominasz o naturze!

Każdy człowiek ma inny kolor ust. Nie oczekuj zatem, że odcień, który dobrze wygląda na ustach Twojej przyjaciółki, będzie równie wspaniale prezentował się na Tobie. Jeżeli chcesz idealnie dobrać kolor  szminki – testuj go na swoich ustach! Dzięki temu przekonasz się czy pasuje do Twojej urody oraz czy nie sprawia, że zęby wyglądają na żółte.

1)    Nie odciskasz

Jeden ze starych, ale bardzo skutecznych trików. Polega na odciśnięciu nadmiaru pomadki w chusteczkę higieniczną po nałożeniu pierwszej warstwy produktu. Pomaga to pozbyć się tłustej powłoki, dzięki czemu kolejna nałożona warstwa koloru będzie utrzymywała się dłużej!

1)    Za dużo błysku!

Lśniące usta znowu powracają do łask ale… wszystko z umiarem! Pamiętaj, że w makijażu ust, więcej nie zawsze znaczy lepiej. Jeżeli Twoja szminka sama w sobie ma błyszczące wykończenie to daruj sobie aplikację błyszczyku. Możesz za to pokusić się o nałożenie odrobiny rozświetlacza na łuk kupidyna – dzięki temu usta będą wydawały się pełniejsze!

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom, aplikacja pomadki nie będzie stanowiła dla Ciebie żadnego problemu. Tym bardziej, że latem można poszaleć z kolorami i pozwolić sobie na mocny akcent w makijażu ust – do dzieła!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *