wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Beauty » Mydło do mycia włosów – czy jest lepsze od szamponu?

Mydło do mycia włosów – czy jest lepsze od szamponu?

BeautyKosmetyki

Chcąc cieszyć się pięknymi włosami, warto jest postawić na ich świadomą pielęgnację.

Choć nie każdy codziennie stosuje wiele specyfików typu maski czy odżywki, tak stosowanie szamponu w celu mycia włosów to już rutyna. Istnieje jednak alternatywna wersja dla szamponów, a mianowicie mycie włosów mydłem. Czy jest to lepsza metoda od tej tradycyjnej?

Na początku warto przyjrzeć się zawartości sklepowych szamponów. Ich składy niezwykle często zawierają liczne substancje, które mogą źle wpływać na kondycję włosów. Będą to przede wszystkim: SLS, parabeny czy silikony. W rezultacie, tak agresywny środek myjący, stosowany codziennie, może przyczynić się do wysuszenia włosów. Dodatkowo, zawarte w nich silikony oblepiają strukturę włosa, przez co włosy mogą zwijać się w nieestetyczne strąki.

Mydło do mycia włosów - czy jest lepsze od szamponu?

Mydło do włosów zamiast szamponu?

Mycie włosów mydłem może być więc doskonałą opcją na wprowadzenie naturalniejszej pielęgnacji włosów. Należy jednak pamiętać, że nie każde mydło do tego się nada. Zwykłe, sklepowe mydła nie sprawdzą się do włosów. Na szczęście istnieje mnóstwo naturalnych mydeł, które znajdą zastosowanie w pielęgnacji włosów. Ich zaletą jest naturalny skład i wysokie jakościowo składniki, takie jak: oleje, glinki czy ekstrakty. Tak naprawdę wystarczy znaleźć mydło, którego właściwości będą odpowiadać specyfice rodzaju włosa czy skóry głowy. Po stosowaniu naturalnych mydeł można szybko zauważyć efekty, włosy będą gładkie i puszyste, a skóra głowy ukojona.

Mydła do włosów zazwyczaj są w tradycyjnej postaci.

Nie powinno to jednak budzić trudności. Wystarczy albo bezpośrednio namydlić włosy lub też nanieść je za pomocą dłoni. Istnieją także mydła do włosów w płynie, jednak również ich konsystencja jest o wiele gęstsza, niż ma to miejsce w przypadku szamponów. Mydła w kostce są na pewno bardziej wydajne, ale także ekologiczne. Nie dość, że składają się z naturalnych składników, to jeszcze nie generują odpadów w postaci plastikowych butelek.

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *