wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Hot tematy » Moda lat ’70 – znów wraca do łask!

Moda lat ’70 – znów wraca do łask!

Hot tematy

Na jeden z najbardziej kolorowych okresów w historii poprzedniego stulecia przypadają lata 70.

Moda tamtych lat, odzwierciedlała stosunek i nastawienie do świata zewnętrznego. Zwłaszcza młodzież buntowała się nie tylko przeciw sztywnym normom i konwencjonalizmowi. Konsumpcjonizm również nie był mile widziany. Okres buntu dzieci kwiatów był niejako odreagowaniem na poprzednie sztywne stulecia oraz etykietę oraz podwójną moralność.

Każde dziesięciolecie ma swój charakterystyczny pierwiastek. A współcześni ludzie – generacja osób uczestniczących w niekończącym się wyścigu szczurów w korpo, w pogoni za pieniądzem, może tylko pomarzyć o zwolnieniu tempa. Można powiedzieć, że lata 70, to powrót do natury i życia w zgodzie z jej rytmem. Z używkami w tle. Nie trzeba być geniuszem, żeby odkryć, że sposób życia przypadający na lata 70 przypomina tryb życia i społeczności pierwotnych Indian, nielicznie już żyjących we współczesnym świecie. Chodzenie na boso, brak zegarka, pracy zarobkowej, życie w komunie, totalne zwolnienie, swoboda seksualna. Istny high life i wolność.

Społeczeństwo tworzące ruch hipisowski zapoczątkowało również styl hipisowski przejawiający się w noszonej odzieży. Moda tamtych lat to niezapomniane spodnie dzwony, które nosili zarówno mężczyźni i jak i kobiety. Szyte były w przeróżnych kolorach i motywach. Kwieciste wzory wróciły teraz do łask i od kilku sezonów królują na ulicach, salonach i wybiegach mody. Oczywiście krzykliwy, trochę tandetny makijaż to też część stylu królującego w tych niezapomnianych latach. Ruch hipisowski nie pozostawał bez wpływu na politykę, a zwłaszcza objawiał się mocnym sprzeciwem przeciw wojnie w Wietnamie. Dzieci kwiatów niosą bowiem miłość, a nie wojnę i zniszczenie.

Politycy tamtego okresu absolutnie nie byli wzorcami do naśladowania. Idolami, wręcz bożyszczami stali się piosenkarze, którzy uosabiali wszystko to, czego szukała ówczesna młodzież. Dancing, moda i zabawa były nieodłączną częścią życia. To wtedy narodziły się nieśmiertelne do dziś dnia kultowe gwiazdy, które były wyznacznikiem stylu życia. Geniusze stylu wyznaczali trendy lat 70, kształtowali gusta fanów.

 

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *