wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Beauty » Maty z kolcami do masazu – czy faktycznie pomagaja na bolacy kregoslup?

Maty z kolcami do masazu – czy faktycznie pomagaja na bolacy kregoslup?

BeautyEmocjeZdrowie

Maty z kolcami do masażu skutecznym sposobem na pozbycie się dolegliwości bólowych kręgosłupa

Problemy z kręgosłupem dotykają coraz więcej ludzi, bowiem siedząca praca przy komputerze wzmaga napięcie mięśniowe, wywołując bóle pleców, karku i inne dolegliwości związane z długotrwałym przebywaniem w jednej pozycja ciała. Także pracownicy fizyczni narażeni są na bóle kręgosłupa, które znacząco utrudniają im prawidłowe funkcjonowanie zarówno w miejscu pracy, jak i domu. Wszystkie osoby dotknięte takowym problemem każdego dnia doświadczają bardzo dokuczliwego bólu, który uniemożliwia im czerpanie radości z życia i  kontaktów z bliskimi. Nie oznacza to jednak, że są one skazane na ten ból. Wręcz przeciwnie, odpowiednie metody mogą skutecznie wyeliminować ten problem, przywracając radość i chęć do życia.

Pożegnanie z bólem

Codzienne zmaganie się z uciążliwym bólem kręgosłupa i dyskomfortem, jaki jest z nim związany, może negatywnie wpływać nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Nerwica, stany depresyjne i bóle głowy to częste efekty zmagań z wyjątkowo dokuczliwymi bólami ze strony kręgosłupa, więc warto podjąć walkę, by skutecznie pozbyć się tego niechcianego gościa. Tutaj z pomocą przychodzą maty z kolcami do masażu, zwane także matami do akupresury. Ich działanie okazuje się być bardzo pomocne w eliminacji bólu karku, pleców i stawów, więc warto się z nimi zapoznać, by odzyskać radość i życie wolne od cierpienia.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Wielu ludzi uskarżających się na dokuczliwe bóle ze strony kręgosłupa, godzi się na swój los, nie szukając pomocy lub z góry zakładając niepowodzenie wszelkiego rodzaju metod. Mata do akupresury z kolcami to mata lecznicza, która dzięki specjalnym wypustkom z tworzywa sztucznego ABS lub metalu umożliwia intensywny masaż, działający bardzo kojąco na całe ciało. Ci, którzy obawiają się bólu związanego z obecnością tychże kolców, mogą być się odprężyć i uspokoić, bowiem ta mata jest całkowicie bezpieczna dla zdrowej skóry i tylko początkowe jej użytkowanie wywołuje dyskomfort i odczucie bólu, które w trakcie kolejnych sesji mija, a w jego miejsce pojawia się odprężenie i błogi spokój.

Oswajanie z matą

Zwolennicy stosowania maty z kolcami do masażu, chwalą ją za skuteczne działanie i eliminację dolegliwości bólowych nie tylko ze strony kręgosłupa, ale i związanych z napięciem nerwowym, migrenami czy permanentnym stresem. Pierwszy kontakt z tą matą powinien być krótki, by oswoić się z jej działaniem i przyzwyczaić do siły i nacisku kolców. Początkujące osoby niemal zawsze doświadczają uczucia bólu, który jednak mija z każdym kolejnym jej użyciem. Organizm szybko przyzwyczaja się do do kolców i nieprzyjemne uczucia znikają, a osoby doświadczają przyjemnego odprężenia ciała. Zaleca się stosowanie maty bezpośrednio na skórę, bowiem wtedy jej działanie będzie bardziej skuteczne. Mata może być używana wyłącznie na zdrową skórę, bez żadnych jej podrażnień, oparzeń czy stanów zapalnych. Regularne korzystanie z tej metody likwiduje napięcie mięśniowe, rwę kulszową, bóle karku, pleców i zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *