wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Manicure » Manicure tytanowy i sandicure – nowe trendy w manicure!

Manicure tytanowy i sandicure – nowe trendy w manicure!

Manicure

Jak widać pomysłów na stylizację paznokci nie brakuje. Tej jesieni w dziedzinie manicure pojawiło się kilka naprawdę ciekawych propozycji. Dzisiaj przedstawimy Wam absolutne nowości – manicure tytanowy i sandicure! Na czym polega ich fenomen i jak je wykonać?

Manicure tytanowy jest znany w Stanach Zjednoczonych już od kilkunastu lat.

Ta metoda stylizacji paznokci przywędrowała do Polski dopiero niedawno, ale w krótkim czasie zdążyła zdetronizować hybrydę i żelowanie płytki. Manicure tytanowy charakteryzuje się niebywała trwałością sięgającą nawet 4 tygodni oraz tym, że nie niszczy paznokci. Ponadto jego aplikacja nie wymaga stosowania naświetleń lampą UV, co jest dużą zaletą biorąc pod uwagę szkodliwe działanie promieniowania.

Jak wykonać manicure tytanowy?

• Zaczynamy klasycznie od wycięcia skórek i odtłuszczenia paznokcia. Na tak przygotowaną płytkę aplikujemy warstwę specjalnego żelu bazowego, a następnie wkładamy paznokieć do pojemniczka ze specjalnym pudrem. Najlepiej zrobić to dwukrotnie, aby drobinki pudru miały szansę dobrego przytwierdzenia się do płytki. Co ważne, proszki występują na rynku w różnych kolorach, chcąc wybrać odpowiedni masz więc szeroki wachlarz możliwości.

• Nadmiar proszku należy strzepać lub delikatnie omieść płytkę pędzelkiem. Na koniec pokrywamy paznokcie warstwą żelowego top-coatu a następnie malujemy płytkę specjalnym sealerem, który utwardzi i przyspieszy proces wysychania paznokcia.

• Nasz tytanowy manicure jest gotowy! Jak wspominaliśmy charakteryzuje się on dużą trwałością sięgającą nawet 5 tygodni. Jest to zarówno zaleta jak i wada, gdyż z tego względu manicure tytanowy dość trudno się usuwa. O ile w przypadku hybryd zajmuje to 5 minut, o tyle pozbywanie się tytanowego manicuru może potrwać nawet godzinę. Jeżeli więc szykują Ci się długie wakacje podczas których malowanie paznokci chcesz mieć z głowy – polecamy tę metodę!

Jeśli jednak lubisz zmiany, a Twoje paznokcie rosną bardzo szybko co jest przyczyną nieestetycznego odrostu – pozostań przy tradycyjnych metodach.

Sandicure to równie rewolucyjna metoda stylizacji paznokci i co ciekawe – iście wakacyjna.

Do jej wykonania stosuje się bowiem prawdziwe drobinki piasku, które nadają paznokciom bardzo ciekawą teksturę.

• Sandicure zaczynamy od zaaplikowania na płytkę paznokcia bazy ochraniającej.

• Po wyschnięciu produktu malujemy płytkę dwiema warstwami kolorowego lakieru. Najlepiej wybrać taki, który będzie ładnie kontrastował z drobinkami piasku – koralowy czy błękitny sprawdzą się w tej roli doskonale. Następnie bierzemy odrobinę piasku i sypiemy go na mokry jeszcze lakier.

• Bardzo ważnym jest by nie czekać aż lakier wyschnie, gdyż wówczas drobinki piasku nie będą miały szans na przyklejenie się do paznokcia. Opuszkiem palca delikatnie przyklep piasek do płytki, a jego nadmiar strzep przy pomocy pędzla. Odczekaj 10 minut by warstwy lakieru mogły spokojnie wyschnąć a następnie pokryj paznokcie warstwą żelowego top-coatu.

Twój piaskowy manicure jest gotowy!

Jeżeli do tej pory nie miałaś do czynienia z którymś z powyższych metod manicuru to czas najwyższy to zmienić! Wypróbuj sandicure lub manicure tytanowy i sprawdź czy rzeczywiście warte są uwagi i zachwytu!

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *