wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » PCOS » Luteina na wywołanie okresu – dawkowanie luteiny

Luteina na wywołanie okresu – dawkowanie luteiny

PCOSPłodnośćZdrowie

Niektóre kobiety mają nieregularne miesiączki, co jest dla nich dużym problemem.

Z tego powodu panie czują się niekomfortowo i odczuwają duży stres. Oczywiście istnieją pewne sposoby, dzięki którym można wywołać okres. Coraz większa grupa pań decyduje się na stosowanie tabletek na wywołanie okresu. Przykładem takiego postępowania może okazać się luteina. Oczywiście należy stosować taki specyfik w odpowiednich dawkach, aby nie zagrozić własnemu zdrowiu, dlatego należy to przedyskutować ze swoim lekarzem. Ginekolodzy polecają stosowanie luteiny przez okres około 5-7 dni. Luteinę stosować można na kilka sposobów, można to robić dopochwowo, ale też doustnie. W przypadku stosowania dopochwowego należy stosować luteinę wyłącznie raz dziennie, natomiast w formie doustnej może być ona stosowana trzy razy dziennie. Tych dawek nie należy przekraczać, czym można sobie bardzo poważnie zagrozić.

Jak działa luteina?

Dzięki luteinie można skutecznie działać na stymulację swojego organizmu. Wszelkie procesy będą zachodziły w nim prawidłowo, a więc również miesiączka powinna pojawić się w krótkim czasie po zastosowaniu luteiny, co sprawdza się praktycznie w każdym przypadku. Zwykle ginekolodzy starają się przepisywać luteinę na okres około 3 miesięcy, aby cykl miesiączkowy został odpowiednio uregulowany. Jeśli taka kuracja nie zadziała, luteina stosowana jest przez kolejne miesiące, chociaż ginekolog musi to solidnie przeanalizować i wziąć pod uwagę stan zdrowotny swoich pacjentek. Oczywiście brak miesiączki może być spowodowany różnymi czynnikami, np. długotrwałym stresem, chorobą, czy też zastosowaniem druzgocącej diety. Trzeba mieć świadomość tego, że stosując tabletki bez konsultacji z ginekologiem można sobie jedynie zaszkodzić, dlatego nie warto decydować się na taki krok.

Luteina na wywołanie okresu - dawkowanie luteiny

Możliwość utrzymania ciąży

Luteina spełnia w dzisiejszych czasach różnorodną funkcję. Przede wszystkim dzięki niej można skutecznie zająć się regulacją cyklu miesiączkowego. Jest to najważniejsza funkcja luteiny, a więc hormonu żeńskiego, który pełni najistotniejszą funkcję w organizmie kobiecym. Dzięki luteinie można też bezproblemowo utrzymać ciążę, jeśli jest ona w jakiś sposób zagrożona. Nic dziwnego, że ginekolodzy polecają luteinę swoim pacjentkom i chętnie ją im przepisują, gdy tylko zajdzie taka konieczność. Stosowanie luteiny umożliwia też zapłodnienie.

Niektóre kobiety błędnie myślą, iż taki hormon przyjmowany doustnie lub dopochwowo może zahamować zajście w ciąże, ale jest to bardzo błędne rozumowanie.

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *