wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Kosmetyki » Liście manuka – jakie mają właściwości? Jak je wykorzystywać?

Liście manuka – jakie mają właściwości? Jak je wykorzystywać?

KosmetykiZdrowie

Liście manuka od kilku lat podbijają branżę kosmetyczną.

Najwięksi producenci najwalniejszych marek sięgają po liście rośliny pochodzącej z Nowej Zelandii. W czym tkwi sukces liści manuka? Jakie mają właściwości?

Manuka to krzew, który rośnie w Nowej Zelandii i Australii. Należy do rodziny mirtowatych, które rosną jedynie w tropikach. W Europie jedyną rośliną należącą do tego gatunku jest znany z rejonu śródziemnomorskiego mirt.

Właściwości liści manuka

Manuka to krzew, który osiąga wysokość nawet pięciu metrów. Jest on odporny na trudne warunki pogodowe. doskonale radzi sobie na glebach suchych, wręcz pustynnych.

Manuka jest krzewem wiecznie zielonym o szorstkich, niewielkich liściach, które mają spiczaste końce. To właśnie liście manuka mają wyjątkowe właściwości, które są wykorzystywane już od tysięcy lat.

ZIAJA LIŚCIE MANUKA TONIK ZWĘŻAJĄCY PORY, 7,25 PLN

W czasach starożytnych sok z liści manuka wykorzystywano jako środek antybakteryjny i przeciwgrzybiczy. Liście manuka stosowano jako opatrunek na rany, gdyż przyspieszały ich gojenie, uśmierzały ból oraz zmniejszały obrzęk.

Zastosowanie liści manuka w kosmetologii

Dzisiaj wiadomo już, że liście manuka są również doskonałym środkiem, który wykorzystać można w walce z uciążliwym trądzikiem. Ekstrakt z liści manuka łagodzi zmiany trądzikowe od środka. Walczy z pryszczami już w gruczole łojowym. Sok z liści rośliny reguluje ich pracę, sprawiając, że nie wydzielają one już tak dużo łoju jak wcześniej.

ZIAJA REDUKTOR ZMIAN POTRĄDZIKOWYCH LIŚCIE MANUKA, 8,99 PLN

Regularne stosowanie kosmetyków, które w swoim składzie mają sok z liści manuka sprawia, że twarz jest dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana, gdyż ekstrakt z tych liście skutecznie zabija bakterie nagromadzone na powierzchni skóry.

Bakterie te normalnie nie są szkodliwe, ale gdy ich pożywką staje się łój wydzielany nadmiernie prze gruczoły łojowe, zaczynają szybko się namnażać, co jest bezpośrednią przyczyną tworzenia się stanu zapalnego, który prowadzi do tworzenia się pryszczy.

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *