wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Cooking » Kuchnia indukcyjna – jej wady i zalety

Kuchnia indukcyjna – jej wady i zalety

CookingHot tematyKuchniaNaszym okiem

Kuchnia indukcyjna to jeden z elementów nowoczesnej kuchni.

Być może remontujesz lub projektujesz kuchnię i zastanawiasz się, czy to rozwiązanie dla Ciebie. Z pewnością posiada wiele zalet, jednak jak każde urządzenie, ma także swoje wady.

Główną zaletą płyty indukcyjnej jest jej energooszczędność i szybkość gotowania. Powierzchnia grzewcza dostosowuje się do wielkości garnka. Nie tracimy niepotrzebnie energii, gdy używamy mniejszych naczyń. Ryzyko poparzenia podczas gotowania jest znikome, bowiem kuchenka rozgrzewa się tylko pod garnkiem, a po jego ściągnięciu z kuchenki, bardzo szybko stygnie. Jeśli włączymy kuchenkę ,a nie postawimy na niej garnka, sama się po chwili wyłączy. Dodatkowo, wydaje sygnał ostrzegawczy, jeśli położymy coś na jej powierzchni, gdy nie jest włączona. Bardzo istotną zaletą kuchenki jest to, że automatycznie wyłącza się, jeśli coś na nią wykipi i zaleje płytę grzewczą. Przydatna może okazać się funkcja zapamiętywania ustawień na poszczególnych polach grzewczych. Wszystkie te udogodnienia znacznie ułatwiają gotowanie.

Główną wadą kuchni indukcyjnej jest jej stosunkowo wysoki koszt zakupu. Ponadto, instalacja wymaga wizyty uprawnionego elektryka – to wymogi producenta, by zachować gwarancję. Sieć elektryczna w naszym domu, czy mieszkaniu również musi być odpowiednio przygotowana. W codziennym użytkowaniu należy pamiętać o regularnym czyszczeniu płyty, by dłużej cieszyć się jej nienagannym wyglądem. Istnieje prawdopodobieństwo pęknięcia płyty lub wyszczerbienia brzegu, jeśli spadnie na nią coś ciężkiego. Należy pamiętać również, jeśli kupujemy płytę indukcyjną, iż będziemy musieli również zaopatrzyć się w garnki ze specjalnym dnem.

 

Mimo kilku wad kuchni indukcyjnych, warto zainwestować w to nowoczesne rozwiązanie. Okazuje się, że osoby, które zdecydowały się na indukcje, nie wyobrażają sobie już innego rozwiązania w swojej kuchni.

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *