wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Kosmetyka » Kosmetyki SYLVECO – czy są hipoalergiczne?

Kosmetyki SYLVECO – czy są hipoalergiczne?

KosmetykaKosmetykiTestowanieTesty kosmetyków

Kosmetyki SYLVECO przeznaczone są do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju cery, szczególnie tej wrażliwej, skłonnej do alergii i podrażnień.

Czy są to kosmetyki hipoalergiczne?

Sztandarowym składnikiem kosmetyków jest ekstrakt z kory brzozy zawierający betulinę i kwas betulinowy.

Zgodnie z filozofią firmy, składy produktów opierają się na nieprzetworzonych chemicznie surowcach roślinnych. Głównymi składnikami są tłoczone na zimno oleje roślinne. Takie oleje są poddane jak najmniejszej obróbce, zawierające najwięcej cennych substancji.

Lipowy płyn micelarny

Brak parabenów, barwników i sztucznych konserwantów jest ogromną zaletą kosmetyków. Ich naturalny skład produktów minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznych. Substancje pochodzenia roślinnego wykazują, w zależności od rodzaju kosmetyku, delikatne działanie pielęgnacyjne, nawilżające i normalizujące.

Sylveco a substancje zapachowe

Naturalne kosmetyki nie zawierają jednak substancji zapachowych. To one najczęściej są przyczyną podrażnień, dlatego też ich zapach jest wynikiem naturalnego zapachu ziołowych składników i nie zawsze może być odbierany jako przyjemny.

Ziołowy płyn do płukania jamy ustnej

 

Produkty naturalne u niektórych osób w pierwszym etapie stosowania mogą powodować wysyp wyprysków i podrażnień, co jest objawem przestawiania się skóry na naturalną pielęgnację. Zazwyczaj po pewnym czasie stosowania, stan cery poprawia się na lepszy niż przed wprowadzeniem naturalnego kosmetyku.

Cera alergiczna jest podatna na podrażnienia także ze strony naturalnych substancji. Należy więc liczyć się z możliwością wystąpienia odosobnionych przypadków podrażnień także w wyniku stosowania produktów hipoalergicznych, jakimi są kosmetyki firmy SYLVECO.

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *