wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Płodność » Jak zajść w ciążę naturalnie? Sprawdzone sposoby

Jak zajść w ciążę naturalnie? Sprawdzone sposoby

PłodnośćZdrowie
Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy można dopomóc szczęściu i wybrać odpowiedni moment na zajście w ciążę naturalnie.

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy można dopomóc szczęściu i wybrać odpowiedni moment na zajście w ciążę naturalnie.

Oczywiście istnieją pewne metody, do których można się stosować, aby zwiększyć szanse na poczęcie dziecka. Przede wszystkim kobieta powinna dobrze wiedzieć to, kiedy przypada jej okres owulacji. Wtedy istnieje największa szansa na to, aby zajść w ciążę, dlatego stosunków seksualnych z partnerem w tym okresie powinno być naprawdę sporo.

Pozycja seksualna a zajście w ciążę

Ważne jest też to, aby wybrać najlepszą pozycję seksualną, a więc taką w której dochodzi do głębokiej penetracji. Odległość pomiędzy żołędziem mężczyzny, a szyjką macicy kobiety powinna być wtedy jak najmniejsza. Dzięki temu zwiększa się swoje szanse na poczęcie dziecka. Istnieje kilka najbardziej popularnych pozycji polecanych przez ekspertów, może to być np. pozycja misjonarska, świeca, czy też po prostu penetracja od tyłu, gdyż jest ona głęboka i zachodzi duże prawdopodobieństwo tego, że kobieta zajdzie w końcu w ciążę.

Jak zajść w ciążę naturalnie?

Odpowiednie samopoczucie

Kluczową sprawą jest również to, aby przystępować do procesu poczęcia dziecka w całkowitym odprężeniu. Dwójka partnerów musi być wtedy maksymalnie zrelaksowana, a więc warto się oczywiście wyspać, zapomnieć o wszystkich problemach i skupić jedynie na przyjemności płynącej z bliskości seksualnej z drugą osobą. Dodatkowo pomocna może okazać się również zbilansowana dieta, mowa tutaj o takiej diecie, która jest bogata zarówno w warzywa, jak i owoce. Dzięki niej można osiągnąć pełen sukces i kobieta zajdzie w ciążę, z czego jej partner również będzie zadowolony zwłaszcza jeśli para stara się o dziecko od kilku lat.

W diecie powinno się też znaleźć miejsce na produkty wielozbożowe oraz sezonowe. Nie warto zapominać również o tym, że do organizmu kobiety powinna być też dostarczana odpowiednia dawka witamin, np. witaminy D, C oraz E. Są to najlepsze metody na naturalne zajście w ciążę.

 
Similar posts

1 Comment

  1. ania pisze:

    ja zaszłam naturalnie – z drobną pomocą, bo przez 2 miesiące nie było efektów. pomógł mi cyclotest ;p

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *