wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Kosmetyki » Jak zadbać o suche skórki? Zobacz sprawdzone sposoby!

Jak zadbać o suche skórki? Zobacz sprawdzone sposoby!

KosmetykiManicure

Dłonie są wizytówka każdej kobiety, zresztą mężczyzny też.

Zadbane, z profesjonalnie pomalowanymi paznokciami dają wrażenie świadomej pielęgnacji, czystości i nawyku dbania o swoje ciało. Ale aby osiągnąć ten efekt należy wykonywać systematycznie szereg czynności pielęgnacyjnych utrzymujących nasze dłonie w nieskazitelnym stanie.

Najsłabszym elementem pielęgnacji dłoni są zawsze skórki przy paznokciach. Właściwie nie wiadomo dlaczego, ale większość z nas zapomina o tym detalu. Wklepujemy w dłonie kremy, malujemy paznokcie, ale co do skórek zawsze pozostaje coś do życzenia. Najczęściej skórki u paznokci są suche a nawet zrogowaciałe, dlatego by dłonie w pełni spełniały wszelkie wymagania estetyczne, konieczna jest systematyczna ich pielęgnacja.

Jak zadbać o suche skórki? Zobacz sprawdzone sposoby!

Kremy do dłoni i paznokci na suche skórki

Codziennie i to dwa razy dziennie smarujemy twarz kremem. Często nakładamy na całe ciało balsamy i śmietanki. Ale jakże często zapominamy właśnie o skórkach od paznokci. Tymczasem to dłonie są najbardziej narażone na kontakt z wodą. Bez przerwy myjemy ręce, myjemy naczynia, pierzemy również w ręku. W pierwszym momencie po kontakcie z wodą skórki są miękkie i delikatne, by za chwilę wyschnąć na wiór. Dlatego tak ważne jest systematyczne nakładanie na dłonie kremu do rąk. Trzeba tylko pamiętać, aby za każdym razem delikatnie wetrzeć ten krem w płytkę paznokcia i skórki.

Oliwka do skórek – czy pomaga przy suchych skórkach?

Nie wszyscy tolerują dobrze krem do rąk, albo nieustannie szukają takiego, który przywróci im komfort. Dlatego minimum jakie można dla swoich paznokci uczynić to kilka razy dziennie wetrzeć choćby oliwę z oliwek w skórki od paznokci. Gdy mamy więcej czasu warto tę samą oliwę lekko podgrzać i zanurzyć w niej opuszki palców. A potem wytrzeć do sucha. Po kliku dniach efekt będzie zauważalny gołym okiem. Po zamoczeniu w oliwie płytek paznokci, można umieścić w naczyniu z oliwą łokcie. Również one skorzystają na tym zabiegu.

W drogeriach można otrzymać odżywki do wcierania w skórki. Wystarczy rozprowadzić kroplę na paznokciach i skórkach.

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *