wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Beauty » Jak wywołać okres? Sprawdzone sposoby na wywołanie okresu

Jak wywołać okres? Sprawdzone sposoby na wywołanie okresu

BeautyHot tematy

 

Jak naturalnie wywołać okres?

Jeśli zastanawiasz się jak przyspieszyć miesiączkę domowymi sposobami, niniejszy artykuł jest właśnie dla ciebie!

Sprawdzone sposoby na wywołanie okresu:

Jak wywołać okres?  Gorącą kąpielą!

Jest to jeden ze sprawdzonych sposobów na przyspieszenie miesiączki. Gorąca kąpiel nie tylko zrelaksuje organizm, ale przede wszystkim poprawi krążenie krwi. Dzięki polepszonemu przepływowi krwi płynie ona szybciej i zwiększa swoje ciśnienie. W trakcie kąpieli powinno masować się kolistymi ruchami dolne partie brzucha. Zamiennikiem gorącej kąpieli może być sauna lub termofor. Zabieg powtarzany przez kilka dni przyspieszy pojawienie się okresu.

Sposób drugi – wysiłek

Bieganie, skłony, brzuszki czy przysiady – to ćwiczenia, które skutecznie przyspieszą okres! Pamiętajmy, że im intensywniejszy trening, tym większa gwarancja przyspieszonej miesiączki. Ćwiczenia należy wykonywać przynajmniej trzydzieści minut.

Sposób trzeci – aspiryna i piryna

Zażycie aspisyryny lub innych leków zawierających pirynę może pomóc w wywołaniu okresu. Piryna rozrzedza krew, a to może wywołać miesiączkę. Pamiętajmy jednak, aby nie zażywać leków zbyt dużo, gdyż jest to szkodliwe.

Sposób czwarty – czerwone piwo

Czerwone wino działa rozkurczająco na nasz organizm, może się również przyczynić do krwawienia. Wystarczy wypicie dwóch lub trzech kieliszków.

Sposób piąty – napary z ziół

Dziurawiec, imbir, krwawnik, nagietek i natka pietruszki. To herbatki ziołowe, które mogą przyśpieszyć krwawienie. Regularne picie takich ziółek działa rozkurczowo na macicę i naczynie krwionośne. Co ważne, nie wolno mieszać różnych herbatek ziołowych, gdyż ich działanie może się wykluczać, a nawet doprowadzić do rozregulowania cyklu menstruacyjnego. Niektóre z naparów mogą sprawić, że okres będzie bardziej obfity.
Natka pietruszki – garść świeżej natki należy zaparzyć w garnku z wrzątkiem przez pół godziny. Tak przygotowany napar należy pić trzy razy dziennie.

Sposób szósty – tabletki antykoncepcyjne

Stosując tabletki jednofazowe, nie rób przerwy pomiędzy cyklami i zacznij kolejne opakowanie. Pamiętaj, że przesuwanie okresu tabletkami dwu i trójfazowymi wymaga bezwzględnej konsultacji z lekarzem ginekologiem.

 

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *