wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Zdrowie » Jak radzić sobie z opryszczką?- domowe sposoby

Jak radzić sobie z opryszczką?- domowe sposoby

Zdrowie

Opryszczka to przypadłość, z którą borykał się każdy z nas przynajmniej raz w życiu. To bolesna i swędząca zmiana na ustach, która ma podłoże wirusowe. Potocznie nazywamy ją “zimnem”, a jednocześnie wiemy, że jego pojawienie się, ma ogromny wpływ na nasz wygląd. Wobec tego z opryszczką staramy się walczyć na różne sposoby. Co ciekawe, można pozbyć się jej w prosty sposób, z wykorzystaniem produktów, które z pewnością posiadamy w naszym domu. Jakie są więc najlepsze, domowe sposoby na opryszczkę?

Pasta z fluorem na opryszczkę

Pierwszym sprzymierzeńcem w walce z nieestetyczną opryszczką jest pasta z fluorem. Jest to jednocześnie najbardziej znany i najstarszy sposób do walki z tą przypadłością. Pasa z fluorem ma silne działanie wysuszające, dzięki czemu znacznie przyspiesza gojenie się “zimna”. Fluor jednocześnie zaburza oddziaływanie wirusa. Metoda kuracji polega na nałożeniu- bezpośredni- pasty w fluorem na miejsce zmienione chorobowo. Zabieg ten można powtarzać kilka razy dziennie, aż do uzyskania pożądanych efektów. Jednocześnie jeśli nie posiadamy pasty z fluorem, to możemy przygotować jej zamiennik. Wystarczy bowiem zmieszać sodę oczyszczoną z niewielką ilością przygotowanej wody. Tak powstała papkę aplikujemy dokładnie w ten sam sposób, co pastę z fluorem.

Czosnek i cebula pomogą zwalczyć opryszczkę

Kolejnym z domowych sposobów na walkę z opryszczką jest skorzystanie z dobrodziejstwa, jakie kryje w sobie zarówno czosnek jak i cebula. Są to produkty spożywcze, które wykazują się silnym działaniem przeciwwirusowym. Zaleca się przykładanie plasterku czosnku lub cebuli do miejsca dotkniętego zmianą. Jednocześnie warto zauważyć, że produkty te mają niezwykle “agresywne” działanie, co może nieco podrażniać skórę ust. Wobec tego warto połączyć je z nawilżającym miodem. Czosnek lub cebulę warto zetrzeć na tarce o drobnych oczkach i dodać do łyżeczki miodu. Taką miksturę wystarczy nałożyć na opryszczkę i pozostawić na około 15 minut. Po tym czasie, usta można przemyć letnią wodą. Kurację można powtarzać dwa razy dziennie, do osiągnięcia optymalnego efektu.

Olejki eteryczne o działaniu przeciwwirusowym

Opryszczka jest sygnałem, że do naszego organizmu wkradła się infekcja wirusowa. Jednocześnie skutecznym sposobem na to, by się jej pozbyć, mogą być olejki eteryczne. Trzeba jednak wybrać te, które cechują się działaniem przeciwwirusowym. Najlepiej sprawdzą się więc:

  • olejek z drzewa herbacianego;
  • olejek cynamonowy;
  • olejek z melisy.

Specyfiki te nie tylko mają piękny zapach, ale także pomogą zapomnieć o problemie opryszczki. Wystarczy bezpośrednio rozprowadzić je na usta, w miejscu dotkniętym opryszczką około 2-3 razy dziennie. Olejek powinien się dość szybko wchłonąć, jeśli jednak tak się nie stanie, to po około 30 minutach można zmyć go letnią wodą. Na usta można następnie nałożyć odżywczy balsam. Warto zauważyć, że olejki eteryczne można dodawać także do mazidła z czosnku i miodu czy do pasty z fluorem. Dodatkowo wzmocnią one działanie mikstur na opryszczkę i znacznie przyspieszą proces jej gojenia. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *