wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Beauty » Jak powinno się używać lakieru do włosów ?

Jak powinno się używać lakieru do włosów ?

BeautyKosmetyki

 

Lakier do włosów jest alkoholowo- wodnym lub wodnym roztworem żywicy lub kilku żywic i środków pomocniczych.

Po rozpyleniu na włosy alkohol lub woda parują zaś żywica pozostaje na ich powierzchni utrwalając fryzurę. W zależności od celu dla którego stosowany jest lakier, należy wybrać odpowiedni jego rodzaj, nie może on być przypadkowy. Celem zaś może być utrwalenie fryzury, dodanie objętości cienkim włosom, wygładzenie włosów oraz ich nabłyszczanie. Rodzaj lakieru musi być także dobrany do jakości włosów, na które będzie rozpylony. W zależności od potrzeb można wybrać lakier o delikatnym, średnim lub wysokim poziomie utrwalenia, niezależnie od pogody.

W każdym jednak przypadku, należy rozpylać lakier z odległości co najmniej 30 cm, a przy tym chronić oczy. Jeżeli celem jest dodanie objętości cienkim włosom trzeba je spryskiwać od nasady i to małymi pasemkami, czekając aż wyschnie lakier. Żeby dobrze utrwalić fryzurę, spryskane włosy można nawinąć na wałki, a po ich zdjęciu, jeszcze raz użyć lakieru.

Żeby wygładzić puszące się włosy, należy najpierw użyć lakieru na dłonie i dopiero wtedy nanieść go na powierzchnię włosów.

W przypadku włosów przetłuszczających się można wykorzystać lakier, aby ograniczyć ten proces, ale wówczas musi go być niewiele i to u nasady włosów. Lakier w takiej sytuacji nie powinien zawierać środków nabłyszczających, bowiem pogłębiają one efekt przetłuszczania.Często włosy są farbowane, a użycie lakieru z nabłyszczaczem pozwala utrwalić kolor i bardziej go uwydatnić.

W każdej sytuacji trzeba zwracać uwagę na to, aby środka utrwalającego nie było za dużo i nie pozostały białe ślady na włosach.

 

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *