wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Kuchnia » Herbata z krwawnika na okres – czy pomaga?

Herbata z krwawnika na okres – czy pomaga?

KuchniaZdrowie

Wiele kobiet z problemami ginekologicznymi szuka środka bez recepty, który mógłby pomóc w wywoływaniu okresu.

Czy herbata z krwawnika jest dobra na okres? Czy pozwala uregulować miesiączkę w sposób naturalny?

Wśród dostępnych na rynku preparatów ziołowych, które w sposób naturalny wywołują miesiączkę najbardziej popularne są obecnie:

  • dziurawiec,
  • krwawnik pospolity,
  • imbir,
  • malwa,
  • nagietek,
  • natka pietruszki.

Należy jednak wziąć pod uwagę, przed podjęciem decyzji o przyjmowaniu preparatu ziołowego, że poza tym, iż przyspieszą one krwawienie miesięczne, to także wydłużą czas jego trwania i obfitość. Bez wątpienia jednak pozytywnym skutkiem będzie zmniejszenie dolegliwości jakie zwykle towarzyszą okresowi – bóle podbrzusza, napięcie mięśni, stany zapalne.

Wpływ herbaty z krwawnika na okres

Szczególnie korzystne dla zdrowia działanie ma zgodnie z medycyną naturalną krwawnik pospolity. Działa on rozkurczowo (w tym rozluźnia macicę), relaksująco i dodatkowo wspomaga krążenie krwi. Aby wywołać naturalnie miesiączkę należy zacząć pić herbatę na kilka dni przed planowanym terminem krwawienia.

Przed rozpoczęciem przyjmowania herbaty z krwawnika, warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ może mieć ona negatywny wpływ na poziom wchłaniania się innych przyjmowanych preparatów, w tym leków.

Herbata z krwawnika na okres - czy pomaga?

Jak prawidłowo przygotować herbatę z krwawnika?

Aby działanie krwawnika było możliwie jak najbardziej skuteczne, istotne jest aby w sposób odpowiedni przygotować napar. W tym celu należy łyżeczkę suszonego zioła (z kwiatostanem lub bez) wsypać do szklani, zalać gotującą się wodą i odstawić do zaparzenia na dziesięć minut.

Jeśli nie ma się dostępu do krwawnika rosnącego w naturalnych warunkach, wówczas można sięgnąć po gotowe produkty, dostępne bez recepty w aptece. Gotowe herbaty są spakowane w saszetkach.

Dzienna zalecana dawka to trzy szklanki herbaty. Nie powinno się przekraczać tej ilości, ponieważ może to wywołać efekt odwrotny o zamierzonego – opóźnienie krwawienia lub całkowite rozregulowanie cyklu miesięcznego. Jego działanie jest na tyle silne, że może w znaczący sposób zmieniać poziom hormonów w organizmie kobiety.

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *