wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Beauty » Skóra tłusta – jak ją pielęgnować?

Skóra tłusta – jak ją pielęgnować?

BeautyHot tematyTrends

Jeżeli twoja skóra jest świecąca, a w okolicach nosa, czoła i podbródka tworzą się na niej czarne punkty i stany zapalne, twój rodzaj cery to najprawdopodobniej cera tłusta.

Przyczyną dokuczliwego błyszczenia i powstawania zaskórników jest nadmierna produkcja sebum, czyli wydzieliny wytwarzanej przez gruczoły łojowe. Z tego powodu cera tłusta wymaga pielęgnacji opartej głównie na usuwaniu nadmiaru sebum.

W jaki sposób dbać o taki rodzaj skóry? Przede wszystkim nie zapominaj o doborze odpowiednich kosmetyków nawilżających. Wbrew pozorom, cera tłusta wymaga regularnego nawilżania – w razie przesuszenia, zwiększy się produkcja sebum i związane z nią dolegliwości. Wybieraj łagodne, antybakteryjne płyny micelarne i kremy, w swoim składzie mające witaminy A i C oraz minerały, takie jak cynk lub krzem. Dobrze sprawdzą się również maseczki z glinki, które wpływają na zmniejszenie produkcji sebum i mają działanie wygładzające.

Pamiętaj, że cera tłusta nie skazuje cię na nieatrakcyjny wygląd. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możesz znacznie poprawić jej stan i cieszyć się piękną, gładką skórą.

 
Similar posts

2 komentarze

  1. magdalenka pisze:

    A co ze skórą mieszaną?

     
  2. Matthewthoth pisze:

    Cześć, kojarzycie gdzie znaleźć dobre suknie ślubne w Kaliszu? Koleżanka poleciła mi kontakt z tą krawcową. kojarzycie ktoś?

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *