wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Beauty » Domowa pasta cukrowa – jak ją przygotować?

Domowa pasta cukrowa – jak ją przygotować?

BeautyFashionKosmetykiTrends

Od jakiegoś czasu cieszy się dużą popularnością. Sprawia, że depilacja przebiega sprawnie i przede wszystkim bez podrażnień. Mowa oczywiście o paście cukrowej! Jej niebywałą zaletą jest fakt, że można przyrządzić ją w domowym zaciszu, ze składników, które każdy ma w lodówce. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej metodzie depilacji oraz poznać przepis na pastę idealną – zapraszamy do lektury!

Depilacja u znacznej części kobiet wiąże się z podrażnieniami, wrastającymi włoskami czy swędzeniem. Ponadto część z nas zmaga się z różnego rodzaju alergiami i źle znosi zabiegi z użyciem plastrów czy wosku. Wówczas dobrym rozwiązaniem może być przygotowanie pasty cukrowej! W jej składzie znajdziemy same naturalne składniki, więc u kobiet ze skórą delikatną i skłonną do podrażnień, może okazać się idealną formą depilacji.
Przygotowanie pasty cukrowej jest łatwe, ale czasochłonne. Nie zrażaj się, jeśli przy pierwszym razie nie uzyskasz idealnej konsystencji – metodą prób i błędów znajdziesz odpowiednie dla siebie proporcje składników. Jeżeli uda Ci się sporządzić idealną pastę, nie musisz wykorzystać całej masy naraz – możesz z powodzeniem przechowywać ją w lodówce.

 

Składniki:

  • 1/4 szklanki soku z cytryny
  • 1/4 szklanki wody
  • 2 szklanki cukru

Przygotowanie:
Do garnka wlej wodę, podgrzewaj ją aż do zagotowania. Następnie dodaj cukier i sok z cytryny. Mieszaj całość aż do rozpuszczenia cukru i gotuj na małym ogniu. Jest to bardzo istotne, ponieważ w przypadku zbyt wysokiej temperatury masa cukrowa przyklei się do spodu garnka. Pastę cukrową gotuj przez około 40 minut, mieszając co jakiś czas. Gdy nabierze bursztynowego koloru i odpowiednio lepkiej konsystencji jest to znak, że produkt jest gotowy. Przelej pastę do chłodnej miski.
Znane są dwie metody stosowania pasty cukrowej – na ciepło i na zimno.
W pierwszym przypadku miskę z pastą cukrową umieszczamy w kąpieli wodnej i pozostawiamy aż do rozpuszczenia. Gdy masa uzyska płynną konsystencję drewnianą szpatułką nakładamy pastę na skórę, rozsmarowujemy wraz z kierunkiem wzrostu włosa, następnie przykładamy pasek materiału i energicznym ruchem odrywamy całość pod włos.
Druga metoda, czyli metoda na zimno, zakłada formowanie kulek z zastygniętej pasty cukrowej. Ugniatamy ją w dłoniach przez kilka minut, jak plastelinę, a następnie tak uzyskaną kulką jeździmy po skórze, usuwając wszystkie włoski wraz z cebulkami. Wybór metody depilacji jest kwestią indywidualną – przetestuj obie i wybierz tę, która bardziej Ci odpowiada!

Jeżeli jeszcze nie próbowałaś depilacji pastą cukrową – to czas najwyższy! Gwarantujemy, że dzięki niej depilacja stanie się przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem!

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *