wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Naszym okiem » Domowa chemia – jakich domowych produktów warto używać do czyszczenia?

Domowa chemia – jakich domowych produktów warto używać do czyszczenia?

Naszym okiem


Sprzątanie domu potrafi wiele osób przyprawiać o poważny ból głowy.

Usuwanie wszelkich zabrudzeń może być niezwykle męczące, zwłaszcza jeśli nasze starania nie przynoszą oczekiwanych efektów. Poznaj skuteczne domowe sposoby na pozbycie się zanieczyszczeń.


Dlaczego warto korzystać z domowych środków czyszczących?

Produktów chemicznych, które są przeznaczone do czyszczenia, znajdziemy mnóstwo na sklepowych półkach. Chemiczne środki czyszczące cechuje wysoka efektywność i szybkość usuwania zabrudzeń, jednak warto ograniczać ich używanie. Środki chemiczne mają bardzo zły wpływ na środowisko, a dodatkowo negatywnie oddziałują na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie fizyczne. Podkreślić należy również, że gotowe produkty chemiczne mogą być szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci. 

Do sprzątania nie musimy zawsze używać tradycyjnych środków chemicznych, gdyż istnieje wiele alternatywnych, a przy okazji zdrowszych rozwiązań. Niektóre produkty, które znajdują się w naszym domu, mogą zostać użyte właśnie podczas sprzątania, mimo że ich pierwotne zastosowanie jest zupełnie inne. 


Poszukaj w kuchni

Domowe preparaty czyszczące możemy stworzyć przede wszystkim dzięki wykorzystaniu produktów, które wykorzystujemy w kuchni. Na pierwszym miejscu powinniśmy postawić ocet, który ma bardzo wszechstronne właściwości czyszczące. Ocet wywabia plamy, niweluje nieprzyjemne zapachy, usuwa kamienny osad, a także dezynfekuje. Ocet może zostać skutecznie wykorzystany do czyszczenia urządzeń sanitarnych w kuchni i łazience, mycia podłóg oraz szyb, a nawet likwidowania plam, które widnieją na naszej ulubionej bluzce. 

Bardzo popularnym preparatem czyszczącym jest soda oczyszczona. Jest to substancja lekko żrąca, dlatego też świetnie radzi sobie z różnymi zabrudzeniami. Soda oczyszczona dogłębnie dezynfekuje i oczyszcza. Ten produkt poradzi sobie z przypaleniami piekarnika, udrożni rury, a także przywróci kolor brudnym fugom. Soda często dodawana jest do prania, jako środek wywabiający żółty odcień, który pojawia się na białych ubraniach. Warto podkreślić, że soda oczyszczona pomieszana z octem to perfekcyjna pasta czyszcząca. 

Nie zapominajmy również o cytrynie – sok z cytryny ma właściwości wybielające, nabłyszczające i odkażające. Wiele osób rezygnuje ze specjalnych środków odkamieniających właśnie na rzecz soku z cytryny, który świetnie radzi sobie nawet z dużą ilością kamienia. Cytryna przyda się również podczas polerowania szkła. Sok z cytryny okazuje się również niezawodny podczas usuwania rdzy, gdyż działa on jak środek ścierny. 


Odświeżacz powietrza? Zapomnij o nim

Zapachy odgrywają bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o odczuwanie czystości w domu. Niejednokrotnie kupowaliśmy odświeżacze w aerozolu, które stanowiły nieodłączny element wyposażenia łazienki. Obecnie warto stawiać na naturalne olejki eteryczne, które nie tylko dają piękny zapach, ale również pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i są całkowicie bezpieczne.

Warto zakupić do domu kominek na olejki eteryczne. Do wyznaczonego miejsca wystarczy wlać kilka kropel ulubionego olejku, dolać wody i zapalić świeczkę – po chwili możemy cieszyć się niezwykłym aromatem. Tego rodzaju rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej subtelne niż stosowanie sztucznych odświeżaczy. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *