wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Beauty » Depilacja laserowa – jakie daje efekty?

Depilacja laserowa – jakie daje efekty?

BeautyZdrowie

Depilacja laserowa wydaje się być idealnym zabiegiem dla wszystkich, którzy borykają się z problemem nadmiernego owłosienia.

Świetnie sprawdza się również w przypadku szczególnej wrażliwości skóry na stosowanie tradycyjnych metod usuwania niechcianych włosów, podczas których niejednokrotnie dochodzi do pojawienia się bolesnego zapalenia mieszków włosowych.

W przypadku depilacji laserowej prawie nie odczuwamy bólu, a po przyłożeniu głowicy lasera do skóry możemy spodziewać się ukłucia podobnego do tego występującego w trakcie regulacji brwi metodami domowymi. Gdy mimo wszystko obawiamy się bólu, zawsze możemy poprosić o znieczulenie maścią. Depilacji możemy poddać praktycznie każde miejsce – począwszy od skóry nóg, skończywszy na bikini. Przed zabiegiem koniecznie dokładnie wydepilujmy włosy – im są krótsze, tym mniej dokuczliwe będą ukłucia.

Jakie są efekty depilacji laserowej?

Ile trwa zabieg depilacji laserowej?

Zabieg trwa kilkanaście minut i rozłożony w czasie, przynosi znakomite efekty. Przede wszystkim już po pierwszym spotkaniu możemy zapomnieć o konieczności codziennego usuwania owłosienia. Włosy umiejscowione tuż pod skórą zaczynają się kruszyć i wypadają już po kilku godzinach od zabiegu – wtedy trwale zanika około 30 procent włosów pozostających w fazie wzrostu. Reszta wypada nawet do trzech tygodni po przeprowadzeniu depilacji.

Ponieważ niechciane włoski odrastają w trzech etapach, dlatego przeważnie wykonuje się 3 do 4 zabiegów depilacji laserowej, by całkowicie pozbyć się owłosienia. Laser nie jest w stanie zniszczyć wszystkich mieszków włosowych za pierwszym razem. Oczywiście zdarzają się przypadki, w których spotkań należy odbyć znaczne więcej, a najczęściej winne są temu wahania hormonalne.

Odcień skóry do depilacji laserowej

Zdecydowanie najbardziej zadowoleni będą posiadacze jasnej karnacji skóry oraz ciemnych i mocnych włosów  – to one najłatwiej poddają się działaniu lasera, chociaż dobry sprzęt powinien poradzić sobie również z tymi nieco jaśniejszymi. Pamiętajmy, że ze względu na zbyt małą zawartość barwnika we włosach blond, laser nie poradzi sobie z ich usunięciem. W nielicznych przypadkach może dojść do odrodzenia się mieszków włosowych – wtedy zazwyczaj wystarczy wykonać jeden zabieg przypominający, by znów móc cieszyć się gładkim ciałem.

Po zabiegu depilacji laserowej skóra może pozostawać zaczerwieniona i podrażniona przez kilka kolejnych dni – warto zaopatrzyć się wcześniej w łagodzący krem do pielęgnacji miejsc depilowanych.

Jesteś zainteresowana zabiegiem depilacji laserowej ze zniżką?

Kliknij tutaj!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *