wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Beauty » Depilacja laserowa – jakie daje efekty?

Depilacja laserowa – jakie daje efekty?

BeautyZdrowie

Depilacja laserowa wydaje się być idealnym zabiegiem dla wszystkich, którzy borykają się z problemem nadmiernego owłosienia.

Świetnie sprawdza się również w przypadku szczególnej wrażliwości skóry na stosowanie tradycyjnych metod usuwania niechcianych włosów, podczas których niejednokrotnie dochodzi do pojawienia się bolesnego zapalenia mieszków włosowych.

W przypadku depilacji laserowej prawie nie odczuwamy bólu, a po przyłożeniu głowicy lasera do skóry możemy spodziewać się ukłucia podobnego do tego występującego w trakcie regulacji brwi metodami domowymi. Gdy mimo wszystko obawiamy się bólu, zawsze możemy poprosić o znieczulenie maścią. Depilacji możemy poddać praktycznie każde miejsce – począwszy od skóry nóg, skończywszy na bikini. Przed zabiegiem koniecznie dokładnie wydepilujmy włosy – im są krótsze, tym mniej dokuczliwe będą ukłucia.

Jakie są efekty depilacji laserowej?

Ile trwa zabieg depilacji laserowej?

Zabieg trwa kilkanaście minut i rozłożony w czasie, przynosi znakomite efekty. Przede wszystkim już po pierwszym spotkaniu możemy zapomnieć o konieczności codziennego usuwania owłosienia. Włosy umiejscowione tuż pod skórą zaczynają się kruszyć i wypadają już po kilku godzinach od zabiegu – wtedy trwale zanika około 30 procent włosów pozostających w fazie wzrostu. Reszta wypada nawet do trzech tygodni po przeprowadzeniu depilacji.

Ponieważ niechciane włoski odrastają w trzech etapach, dlatego przeważnie wykonuje się 3 do 4 zabiegów depilacji laserowej, by całkowicie pozbyć się owłosienia. Laser nie jest w stanie zniszczyć wszystkich mieszków włosowych za pierwszym razem. Oczywiście zdarzają się przypadki, w których spotkań należy odbyć znaczne więcej, a najczęściej winne są temu wahania hormonalne.

Odcień skóry do depilacji laserowej

Zdecydowanie najbardziej zadowoleni będą posiadacze jasnej karnacji skóry oraz ciemnych i mocnych włosów  – to one najłatwiej poddają się działaniu lasera, chociaż dobry sprzęt powinien poradzić sobie również z tymi nieco jaśniejszymi. Pamiętajmy, że ze względu na zbyt małą zawartość barwnika we włosach blond, laser nie poradzi sobie z ich usunięciem. W nielicznych przypadkach może dojść do odrodzenia się mieszków włosowych – wtedy zazwyczaj wystarczy wykonać jeden zabieg przypominający, by znów móc cieszyć się gładkim ciałem.

Po zabiegu depilacji laserowej skóra może pozostawać zaczerwieniona i podrażniona przez kilka kolejnych dni – warto zaopatrzyć się wcześniej w łagodzący krem do pielęgnacji miejsc depilowanych.

Jesteś zainteresowana zabiegiem depilacji laserowej ze zniżką?

Kliknij tutaj!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *