wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Ciąża » Castagnus – czy to skuteczny lek na niepłodność?

Castagnus – czy to skuteczny lek na niepłodność?

CiążaPłodnośćZdrowie

Castagnus – co to jest i jak działa?

Castagnus to lek ziołowy, który działa regulująco na przysadkę mózgową, przez co wykazuje wpływ na wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za cykl owulacyjny kobiety. Jednym z najważniejszych substancji wchodzących w skład leku jest pieprz azjatycki, inaczej określony również mianem niepokalanka mnisiego. To rodzaj specyfiku przydatny w:

  • regulacji cyklu miesiączkowego i wyeliminowaniu krwawień międzymiesiączkowych,
  • obniżenie poziomu prolaktyny,
  • łagodzeniu dolegliwości związanych z PSM-em,
  • mastodynii, czyli bolesnym napięciu gruczołów piersiowych (bolesne obrzmienie sutka),
  • regulowaniu owulacji, przez co wspomaga leczenie niepłodności i pomaga kobiecie zajść w ciążę,
  • w leczeniu łagodnych problemów układu rozrodczego.

Castagnus, tabletki, 30 szt

Castagnus – jak wygląda kuracja?

Według zaleceń zawartych w ulotce oraz tych podawanych przez lekarza Castagnus przyjmować należy codziennie rano przez okres 90 dni, bo tyle trwa jedna pełna kuracja. Przyjmuje się go również przez cały cykl, bez robienia kilkudniowych przerw. Codziennie zażywa się tylko 1 tabletkę, a w przypadku kobiet, których waga przekracza 60 kg powinny przyjmować 2 tabletki raz na dobę.

Po upłynięciu czasu jednej kuracji, przed rozpoczęciem kolejnej konieczne jest wprowadzenie przerwy i powinna ona trwać nie krócej niż miesiąc.

Czy Castagnus wymaga konsultacji z lekarzem?

Mimo wszystko Castagnus jest lekiem ziołowym, na dodatek wydawanym bez recepty, a więc wykazuje łagodne właściwości i może być przyjmowany również bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Co więcej Castagnus może być stosowany z innymi, naturalnymi środkami wspomagającymi płodność takimi jak chociażby olej wiesiołka, przywrotnik pospolity i dzięgiel.

Castagnus jest co prawda lekiem dosyć łagodnym w swoim działaniu i jeśli u kobiety występuje niewielkie problemy z miesiączkowaniem czy plamienia pomiędzy cyklami może spróbować uregulować to za pomocą leku ziołowego.

O co zadbać przed kuracją?

Ważne jest jednak, by w pierwszej kolejności wykonać odpowiednie badania. To pozwoli określić, jak na zdrowie i kondycję organizmu wpłynie obniżenie prolaktyny. Co więcej przy poważniejszych problemach z miesiączkowaniem, jak obfite krwawienie, plamienie, długie cykle, nie warto sięgać po lek i opóźniać wizytę u specjalisty. Należy natychmiast udać się do ginekologa, co pozwoli uniknąć groźniejszych powikłań i problemów w przyszłości.

W niektórych przypadkach bowiem Castagnus może okazać się lekiem zbyt słabym i konieczne będzie wprowadzenie terapii hormonalnej.

 

– Zobacz naturalne podpaski EKO –

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *