wywolanie okresu, miesiączka, antykoncepcja
Home » Clothing » Calvin Klein – sex i minimalizm lat ’90 – Fashmax.pl

Calvin Klein – sex i minimalizm lat ’90 – Fashmax.pl

ClothingFashionGwiazdy

Sex i minimalizm lat dziewięćdziesiątych od Calvin Klein

Moda ma to do siebie, że co dwadzieścia, trzydzieści lat wraca. Obecnie na topie jest minimalizm lat dziewięćdziesiątych. Ikoną tego stylu jest oczywiście Calvin. Znakiem rozpoznawczym tej firmy są kampanie reklamowe emanujące erotyzmem. To on wylansował nieco androgeniczną Kate Moss. On także jako pierwszy zaczął w pełnie eksponować wysportowane ciała męskich modeli.

Styl minimalistyczny- Calvin Klein i lata 90

Styl minimalistyczny- Calvin Klein i lata 90

Lekcja minimalizmu od Calvin Klein

Ubrania marki Calvin Klein charakteryzują się elegancką prostą formą. Bardzo często są to rzeczy adresowane do obu płci. Sam projektant tak wypowiadał się o swoim stylu: “Nie robię skandalizujących ubrań. Projektuję rzeczy sportowe i stosunkowo konserwatywne w stylu. Każdy może je nosić” To stwierdzenie doskonale definiuje styl domu mody Calvin Klein.

Minimalizm od Calvin Klein - lata 90

Minimalizm od Calvin Klein – lata 90

Styl domu mody Calvin Klein  to przede wszystkim powściągliwość. Zarówno w kolorze jak i formie. Jedną z muz projektanta była nieżyjąca już Carolyn Bessette-Kennedy.

W przypadku tego domu mody stroje wieczorowe i codzienne różnią się właściwie detalami. Suknie wieczorowe wyróżniają szlachetne tkaniny i perfekcyjny krój. Styl Calvin to także inne neutralne kolory takie jak beż czy szarość.

Minimalistyczne, białe sukienki od Calvin Klein

Minimalistyczne, białe sukienki od Calvina Klein

Podsumowując, w latach dziewięćdziesiątych Calvin Klein stworzył własną estetykę, gdzie synonimem luksusu i elegancji była biała sukienka bez ramiączek. Tak zwana shift dress. Calvin to pierwszy projektant, który na tak szeroką skalę wykorzystywał seksapil swoich modeli. Do historii przeszła reklama, która zawisła w 1982 roku na Times Square w Nowym Jorku.

Czy styl Calvin Klein sprawdzi się współcześnie?

Oczywiście, że tak. To ponadczasowa elegancja, która właściwie się nie starzeje.Ubrania zaprojektowane na początku nowego tysiąclecia z powodzeniem możemy nosić w roku 2017. Warto zobaczyć, co znajduje się w najnowszej kolekcji od Calvina i wybrać to, co najbardziej odpowiada naszym gustom! Z pewnością każda z nas znajdzie coś inspirującego dla siebie.

 
Similar posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *